Hoppa till sidans innehåll

P7 - April 2010


RegM / GarnM 2010

Resultat  med mellantider: Winsplits

Resultatlista:

------------------------------------------------------------------------
RegM/GarnM P7 2010                                   to 2010-04-29 20:06
Resultat
------------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007------------------

  Pl Startnr Namn                    Klubb                        Tid   Diff.

 

HD Motion  (2) 3100 m  10 Hm              

   1         Thomas Karlsson         71 mekbatL Klubb 90008     28:40    0:00
   2         Sofie Englund           GarnE Klubb 90007          28:44    0:04

 

H Vpl  (42)    4900 m  10 Hm              

   1         x Westesson             6 komp Klubb 90005         31:48    0:00
   2         x Olsson                4 komp Klubb 90004         33:20    1:32
   3         x Nilsson               4 komp Klubb 90004         33:38    1:50
   4         Jon-Alexander Henriksso 7 komp Klubb 90006         35:25    3:37
   5         Filip Reimers           7 komp Klubb 90006         38:49    7:01
   6         Alexander Fogel         7 komp Klubb 90006         40:41    8:53
   7         Oliver Hast             3 komp Klubb 90004         41:08    9:20
   8         x Lundström             6 komp Klubb 90005         44:14   12:26
   9         Christian Ivarsson      3 komp Klubb 90004         44:54   13:06
  10         x Österberg             4 komp Klubb 90004         45:37   13:49
  11         Jako Werner             7 komp Klubb 90006         46:02   14:14
  12         Ted Löndahl             7 komp Klubb 90006         46:36   14:48
  13         Johan Hagman            LIV Klubb 90001            48:00   16:12
  14         x Nilsson               6 komp Klubb 90005         48:24   16:36
  15         Gusten Mårtensson       7 komp Klubb 90006         48:51   17:03
  16         x Ivansson              6 komp Klubb 90005         48:59   17:11
  17         x Vendt                 6 komp Klubb 90005         49:45   17:57
  18         x Nyberg                6 komp Klubb 90005         50:34   18:46
  19         x Löfgren               6 komp Klubb 90005         51:48   20:00
  20         Robin Prevolnik         7 komp Klubb 90006         51:49   20:01
  21         x Hultqvist             6 komp Klubb 90005         52:18   20:30
  22         Jesper Nilsson          3 komp Klubb 90004         52:33   20:45
  23         x Chau                  4 komp Klubb 90004         53:02   21:14
  24         Andreas Andersson       LIV Klubb 90001            56:23   24:35
  25         Joakim Holmkvist        3 komp Klubb 90004         56:46   24:58
  26         Simon Bengtsson         LIV Klubb 90001            58:09   26:21
  27         x Linde                 6 komp Klubb 90005         58:12   26:24
  28         André Virdebradt        3 komp Klubb 90004       1:06:35   34:47
  29         Fredrik Kjellberg       LIV Klubb 90001          1:07:00   35:12
  30         x Jönsson               4 komp Klubb 90004       1:15:46   43:58
  31         x Sjöberg               6 komp Klubb 90005       1:24:18   52:30
  32         Johan Alander           LIV Klubb 90001          1:24:37   52:49

             Simon Hårsmar           3 komp Klubb 90004        Felst.        
             Daniel Eskilsson        4 komp Klubb 90004        Felst.        
             Dennis Alic             LIV Klubb 90001           Felst.        
             Martin Runnström        3 komp Klubb 90004        Felst.        
             x Nordahl               4 komp Klubb 90004        Felst.        
             x Sadikovic             4 komp Klubb 90004        Felst.        
             x Devinder              6 komp Klubb 90005        Felst.        
             Henrik Garnebrandt      3 komp Klubb 90004        Felst.        
             x Lundh                 4 komp Klubb 90004        Felst.        
             Mattias Tell            7 komp Klubb 90006        Felst.        

 

D Vpl  (5)     4900 m  10 Hm              

   1         Elin Svensson           4 komp Klubb 90004         39:55    0:00
   2         Sirwa Hesami            3 komp Klubb 90004         56:55   17:00
   3         Anna Ellström           7 komp Klubb 90006       1:11:49   31:54

             Erica Svensson          7 komp Klubb 90006        Felst.        
             Josefin Hyttsten        3 komp Klubb 90004        Felst.        

 

H 21  (13)     6300 m  10 Hm              

   1         Marcus Bill             7 komp Klubb 90006         39:51    0:00
   2         Ola Olsson              7 komp Klubb 90006         52:19   12:28
   3         Daniel Lundberg         GarnE Klubb 90007          53:01   13:10
   4         Mattias Olsson          3 komp Klubb 90004         54:32   14:41
   5         Carl Horneij            4 komp Klubb 90004         57:30   17:39
   6         Martin Skoglund         3 komp Klubb 90004       1:05:58   26:07
   7         Robert Gustavsson       LIV Klubb 90001          1:06:19   26:28
   8         Rikard Mogren           LIV Klubb 90001          1:10:15   30:24
   9         Daniel Karlsson         LIV Klubb 90001          1:11:57   32:06
  10         Anders Lundgren         3 komp Klubb 90004       1:14:38   34:47
  11         Daniel Törnblom         3 komp Klubb 90004       1:15:56   36:05

             Reserv Ervelin (utom tä 4 komp Klubb 90004        Felst.        
             Caspar Schlickum        6 komp Klubb 90005        Felst.        

 

D 21  (2)      6300 m  10 Hm              

   1         Mari Håkansson          GarnE Klubb 90007        1:07:05    0:00
   2         Ida von Boijsman        6 komp Klubb 90005       1:41:33   34:28

 

H 35  (9)      6300 m  10 Hm              

   1         Kalle Ekebjär           71 mekbatL Klubb 90008     46:34    0:00
   2         Rasmus Liljenberg       71 mekbatL Klubb 90008     52:11    5:37
   3         Lars-Henric Ottosson    Ledsyst Klubb 90010        55:49    9:15
   4         x Folestam              6 komp Klubb 90005       1:01:36   15:02
   5         Johan Feldt             71 mekbatL Klubb 90008   1:04:26   17:52
   6         Thomas Falkstrand       7 komp Klubb 90006       1:05:29   18:55
   7         Mattias Rosengren       4 komp Klubb 90004       1:07:14   20:40
   8         Mikael Rydje            7 komp Klubb 90006       1:07:25   20:51
   9         x Stjerberg             6 komp Klubb 90005       1:24:55   38:21

 

H40  (4)       4500 m  10 Hm              

   1         Tony Larsson            7 komp Klubb 90006         42:32    0:00
   2         Jonas Persson           4 komp Klubb 90004         48:48    6:16
   3         Magnus Öhnner           3 komp Klubb 90004       1:08:46   26:14
   4         Stefan Karlsson         Regstab Klubb 90009      1:11:28   28:56

 

H 45  (4)      4500 m  10 Hm              

   1         Mats Andersson          71 mekbatL Klubb 90008     50:27    0:00
   2         Magnus Olsson           71 mekbatL Klubb 90008     50:41    0:14
   3         Thomas Larsson          Mark Klubb 90011           52:04    1:37
   4         Anders Nilsson          4 komp Klubb 90004         53:36    3:09

 

Uppdaterad: 06 MAJ 2011 08:56 Skribent: Malte Lennerstedt / Christer Ljungquist

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info