Hoppa till sidans innehåll

Resultat Nattcupen, nu med totalresultaten

11 NOV 2008 23:46
Här finns resultat från nattcupens 5 deltävlingar. Poängtabellen är nu uppdaterad med sista deltävlingen. Totalpoängen baserar sig på de fyra bästa resultaten. På sista deltävlingen räknas resultaten på långa och mellanbanan enligt ställningen vid kontroll 5 eftersom kontroll 6 satt fel.
  • Uppdaterad: 07 OKT 2015 21:39

Nattcup deltävling 5, 081209:

 

 

Nattcup deltävling 5 sträcktider Winsplits

 

Nattcup deltävling 5 splitsbrowser

 

Rita in dina vägval på RunOway

 

 

Herrar lång

11-nov

18-nov

25-nov

02-dec

09-dec

Totalt

 

 

Andreas Eriksson

90

100 (arr)

70

90

100

380

 

 

Mattias Eriksson

80

100 (arr)

80

 100

 80

360

 

 

Rasmus Grönlund

100 (arr)

100

 

 

 90

290

 

 

Sammy Tranemyr

65

70

35

 75

 65

275

 

 

Lucas Wändel

70

75

55

 

 60

260

 

 

Peter Hedberg

55

 

60

 80

 55

250

 

 

Mattias Törnqvist

50

65

30

 5

 70

215

 

 

Johan Aspegren

 

80

100

 

 

180

 

 

Per Aspegren

 

90

90

 

 

180

 

 

Mikael Pihl

60

 

50

60 (arr)

 

170

 

 

Göran Sundblom

5

 

 

 70

75

150

 

 

Anders Svensson

75

 

45

 

 

120

 

 

Jens Sörvik

 

60

 

60 (arr)

 

120

 

 

David Pettersson

100

 

 

 

 

100

 

 

Gustaf Wennerberg

 

 

75

 

 

75

 

 

John Kumlin

 

 

65

 

 

65

 

 

Fredrik Hjort

 

 

40

 

 

40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herrar mellan

 

 

 

 

 

 

 

 

Fabian Ljungquist

80

90

100 (arr)

100 

100 

390

 

 

Jalle Josefsson

 

80

90

80

65

315

 

 

Olof Ståhl

65

5

80

70 

50 

265

 

 

Gert Pettersson

55

70

 

 75

 55

255

 

 

Malte Lennerstedt

 

 

100

90

 

190

 

 

Johan Aspegren

100

 

 

 

 90

190

 

 

Nils Pistora

70

5

 

 65

 45

185

 

 

Mattias Josefsson

75

100

5

 

 

180

 

 

Per Aspegren

90

 

 

 

 90

180

 

 

Martin Zoller

 

75

5

 

60

140

 

 

Erik Johansson

 

 

 

 

75

75

 

 

Sebastian Friedrich

 

 

 

 

70

70

 

 

Karl Dannbring

60

 

 

 

 

60

 

 

Peter Dannbring

50

 

 

 

 

50

 

 

Keith Larson

 

 

 

 

40

40

 

 

Lars Harrie

 

5

 

 

 

5

 

 

Peter Ohlsson

 

5

 

 

 

5

 

 

Magnus Härwell

 

5

 

 

 

5

 

 

Mats Berggren

 

5

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herrar kort

 

 

 

 

 

 

 

 

Svante Lennerstedt

 

100

80

90

90

360

 

 

Ingemar Svensson

100

 

100

 55

100 

355

 

 

Christer Jönsson

90

90

55

 80

 

315

 

 

Ulf Minör

80

80

70

70 

75 

305

 

 

Magnus Wändel

55

60

65

 60

70 

255

 

 

Nils Helmersson

60

70

60

 50

 60

250

 

 

Lars Johansson

50

75

75

45 

 

245

 

 

Björn Lindqvist

75

 

5

35 

80 

195

 

 

Christer Ljungquist

45

50

50 (arr)

 25

50 

195

 

 

Erik Johansson

 

 

90

100

 

190

 

 

Keith Larson

65

55

 

30 

 

150

 

 

Sven-Erik Forsell

 

 

 

65

65(arr)

130

 

 

Martin Zoller

 

 

 

75

 

75

 

 

Carl Swedenborg

70

 

 

 

 

70

 

 

Anders Johansson

 

65

5

 

 

70

 

 

Anders Lindkvist

 

 

 

5

65

70

 

 

Paul Schannong

 

 

 

 

55

55

 

 

Peter Ohlsson

 

 

 

40

 

40

 

 

Sebastian Friedrich

 

5

 

 

 

5

 

 

Sedney Hugosson

 

 

 

 

5

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damer lång

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Hellner

100

5

 

100 

100 

305

 

 

Sanna Linsefors

 

5

100

90

90

285

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damer mellan

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Olsson

75

100 (arr)

100

 

 100

375

 

 

Anna Ljungquist

70

 

90

 

 80

240

 

 

Annika Wigren

80

100

 

 

 

180

 

 

Sanna Linsefors

100

 

 

 

 

100

 

 

Ingela Andersson

90

 

 

 

 

90

 

 

Lotta Linsefors

 

 

 

 

90

90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damer Kort

 

 

 

 

 

 

 

 

Hanna Modin

80

80

80

 

100 

340

 

 

Maria Hammarstedt

65

75

 

90 

 

230

 

 

Britt Forsell Pirozzi

 

 

 

100

100(arr)

200

 

 

Anna Sjöström

100

90

 

 

 

190

 

 

Barbro Hugosson

70

 

 

 

 90

160

 

 

Johanna Weidolf

 

100

 

 

 

100

 

 

Lotta Linsefors

 

 

100

 

 

100

 

 

Ann-Kristin Sjöström

90

 

 

 

 

90

 

 

Lovisa Wihlborg

 

 

90

 

 

90

 

 

Ing-Britt Swedenborg

75

 

 

 

 

75

 

 

 

 

Nattcup deltävling 4, 081202:

 

Nattcup deltävling 4 sträcktider Winsplits

 

Nattcup deltävling 4 splitsbrowser

 

Rita in dina vägval på RunOway

 

 

 

Nattcup deltävling 3, 081125:

 

Nattcup deltävling 3  sträcktider Winsplits

 

Nattcup deltävling 3 splitsbrowser

 

Rita in dina vägval på RunOway

 

Nattcup deltävling 2. 081118:

sträcktider Winsplits

Splitbrowser

 

Rita in dina vägval på RunOway

 

 

Nattcup deltävling 1, 081111:

 

sträcktider Winsplits

Splitbrowser

 

Rita in dina vägval på RunOway

 

Skribent: Ingela Andersson, Andreas Eriksson

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info