Hoppa till sidans innehåll

Laguppställningar Tjoget 2012


Nedan presenteras 2012 års Tjogetlag som dam- och herr-UK tagit ut tillsammans.

 

Sträcka Banlängd

Dag/Natt/

Gryning

Svårighet Lag 1 Lag 2
1 7.0 D Violett-Svart Manuel Gassner Jonas Lindkvist
2 4.0 D Gul Carl Rämmal Tobias Bladh
3 2.5 D Vit Erik Jönsson Rune Berg
3 2.5 D Vit Tova Hermodsson Tina L (Reserv om ej hinner i tid)
3 2.5 D Vit Christer L (Går in i lag 2 på samma sträcka om barnbarnen inte hinner i tid) Klas L (reserv om ej hinner i tid)
4 8.0 D Violett-Svart Göran Sundblom Henrik Håkansson
5 2.5 D Vit Alfred Henriksson Frida Jönsson
6 6.0 D Violett-Svart Anders Svensson Peter Bengtslin
7 4.0 D Violett-Svart Emelie Eklöf Marie Grönlund
8 8.0 N Violett-Svart Rasmus Grönlund Jarl Josefsson
9 5.5 N Violett-Svart Fabbe Ljungqvist Lars Harrie
10 5.0 N Violett-Svart Malte Lennerstedt Anna Ljungqvist
11 6.5 G Violett-Svart Mattias Eriksson Rikard Swedenborg
12 3.0 D Gul Anna Bredfelt Cecilia Spångberg
13 7.5 D Violett-Svart Lucas Wändel Anders Freij
14 4.0 D Gul Jenny Bredfelt Aina Jeppson
15 5.0 D Violett-Svart Michael Andersson Ing-Britt Swedenborg
16 8.0 D Violett-Svart Andreas Eriksson Gert Pettersson
17 6.5 D Violett-Svart Mats Bredfelt Kristina Spångberg
18 3.0 D Violett-Svart Anna Olsson Kent Jönsson
19 5.0 D Violett-Svart Jenny Björk Stina Jeppsson
20 8.0 D Violett-Svart Martin Wendt Björn Linse

 

Reserver: 

Per Svenningssson, Ann-Kristin Sjöström

 

Lagledare Lag 1:

Lördag: Anna Olsson + Andreas Eriksson

Söndag: Fabian Ljungqvist + Mattias Eriksson

 

Lagledare Lag 2:

Lördag: Kristina Spångberg + Rikard Swedenborg

Söndag: Jalle Josefsson + Cecilia Spångberg

 

Nedan följer förslag till samåkning och fördelning av tältplatser.

 

Förslag billistor (Chauffören understruken):

Det är upp till var och en att ta kontakt med sin chaufför och bestämma avfärdstid och plats samt ev byta bil om förslaget inte passar.

 

Anders Svensson ("lördagsbilen", 046-252895)

Emelie Eklöf

Peter Bengtslin

Göran Sundblom

 

Andreas Eriksson (070-2822256)

Anna Olsson

Mattias Eriksson

Manuel Gassner

 

Kent Jönsson

Erik Hönsson

Frida Jönsson

 

Rikard Swedenborg (076-8871634)

Bittan Swedenborg

Björn Linse

Jalle Josefsson

 

Kristina Spångberg (070-7993368)

Cecilia Spångberg

Lucas Wändel

 

Aina Jeppsson (046-55144)

Stina Jeppsson

Tobias Bladh

Alfred Henriksson

 

Gert Pettersson (070-2078137)

Carl Rämmal

Tova Hermodsson

Anna Bredfelt

 

Fabbe Ljungqvist (073-0727644)

Anna Ljungqvist

Tina Ljungqvist

Klas Lungqvist

 

Martin Wendt (kör söndagmorgon, 070-5579740)

 

Christer + Inga Ljungqvist (egen transport)

Mats + Jenny Bredfelt (egen transport, Anna B med hem)

Lars+ Maria Harrie (egen transport + boende)

Rasmus+Marie Grönlund  (egen transport + boende)

Jonas Lindqvist (egen transport + boende)

Malte Lennerstedt (egen transport + boende)

Anders Freij (egen transport + boende)

Henrik Håkansson (egen transport + boende)

Rune Berg (egen transport + boende)

Mix Andersson (egen transport + boende)

Jenny Björk (egen transport + boende)

Per Svenningsson (egen transport)

 

Förslag tältplatser:

Totalt är 15 st tält-/husvagnsplatser bokade. Det är upp till var och en att hitta en tältkompis (om man vill) och ev fördela om sig jämfört med förslagen.

 

Anna O + Andreas E

Mattias E + Manuel

Familjen Jönsson

Familjen Bredfelt + Tova H

Familjen Ljungqvist

Christer L + Inga L

Familjen Swedenborg

Familjen Spångberg

Familjen Jeppsson

Gert P + Lucas W

Alfred H + Tobias B

Carl R

Jalle J

Björn L

 

Uppdaterad: 04 JUL 2012 21:50 Skribent: Anna Olsson

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info