Hoppa till sidans innehåll

Styrelse och Funktionärer 2018-2019


Styrelse, revisorer och valberedning 2018

Ordförande: Ing-Britt Swedenborg Epost styrelsen:
This is a mailto link
V Ordförande: Rasmus Grönlund
Kassör: Ann-Kristin Sjöström  
Sekreterare: Annika Wigren  
Ledamot: Stefan Elf  
Suppleanter: Mats Bredfelt  
  Aina Jeppsson  
Revisorer: Eva Rämmal  
  Lotta Linsefors  
Suppleanter: Inga Ljungquist  
  Per Svenningsson  
Valberedning: Robert Bertilsson  
  Ann-Christin Larsson  
  Christer Ljungquist  

 

Funktionärer 2019:

Breddkommitté
Mats Bredfelt
Kyrre Thalberg 
Sara Snogerup Linse
Kristina Spångberg

Distributionsansvariga
Ingemar Svensson
Helge Helmersson

Hemsidesredaktör
Eva-Lotta Bengtslin

IT-kommitté
Malte Lennerstedt(Tekniskt underhåll av hemsidan samt Eventor)

Juniorkommitté
Kristina Spångberg
Ingela Andersson
V A Kant 2019

Kartförsäljning
Gert Nilsson

Kartkommitté
Michael Andersson
Kjell Björup 
Lars Harrie
Raul Hindov
Christer Ljungquist
Gert Nilsson
Ingemar Svensson
Richard Bengtsson
Tor Hellberg

Klädförsäljning
Aina Jeppsson (LOK kläder)
Anna Ljungqvist (Ullmax)

LOK-stödsansvarig
Aina Jeppsson 

LUEK (LOKs uttagnings- & elitkommitté)
Emelie Eklöf
Anna Hellner
Sara Snogerup-Linse
Hanna Modin
Pontus Gustavsson
Erik Schultz

Lundarundakommitté
Peter Bengtslin   
Inger Andersson        
Inga Ljungquist   
Christer Ljungquist
Per Svenningsson 
Richard Bengtsson (marknadsföring)

Marknads- och Sponsoransvarig
Niglas Rämmal
Christer Ljungquist  

Markägarkontakt
Annika Wigren (Skrylle)
Erik Schultz (Romeleåsen, Vomb)
Christer Ljungquist (Revinge)
Erik Ås (Bosarp)
Richard Bengtsson (Lund stad)

Materialförvaltare
Robert Bertilsson
Jan Hansson
Martin Wigren
Marcus Henningsson

Mountainbike-O
Nils Pistora
Peter Hedberg
Annika Wigren 

Månadens Bana
Stig Gustafsson
Marie Grönlund
Rasmus Grönlund

Naturpasset
Marie Grönlund 
Rasmus Grönlund
Christer Ljungquist 

Pre-O Ansvarig
Christer Ljungquist

Pressansvarig
Funktionen utgår, utses vid behov inför tävlingar mm

Redaktionskommitté Årsskrift
Annika Wigren
Martin Wigren
V A Kant
V A Kant

Skolkommitté
Stig Olsson
Jenny Gustavsson

Skåneledsansvarig
Göran Zaar

Sekretariatsgruppen
Gert Pettersson  (Datorer programvara)
Tobias Bladh
Lars Harrie
Peter Bengtslin
Michael Andersson
Niklas Rystedt

Standar- & Tältansvarig
Christer Ljungquist

Stugkommitté
Christer Ljungquist
Rikard Swedenborg

Träningskommitté
Eva-Lotta Bengtslin   
Pontus Gustavsson
Johan Gustafson
Rickard Ingesson
Fabian Ljungquist    
Mikael Nilsson

Tävlingskommitté
Anna Ljungqvist
Michael Andersson
Kjell Björup
Jan Hansson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Ingemar Svensson
Jens Sörvik
Thomas Winbladh

Tävlingsstatistik
Björn Linse

Ungdomskommitté
Jenny Gustavsson
Ann-Christin Larsson
Anders Ericsson
Fredrik Hugosson
Aina Jeppsson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Niglas Rämmal
Ing-Britt Swedenborg
Ingela Andersson
Anna Andersson
Mats Ericsson

Välkomstkommitté
Christer Ljungquist
Jenny Bredfelt
Ing-Britt Swedenborg

Uppdaterad: 14 FEB 2018 22:24 Skribent: Eva-Lotta Bengtslin

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info