Hoppa till sidans innehåll

Styrelse och Funktionärer 2016


Styrelse, revisorer och valberedning 2016

Ordförande: Ing-Britt Swedenborg Epost styrelsen:
This is a mailto link
V Ordförande: Rasmus Grönlund
Kassör: Ann-Kristin Sjöström  
Sekreterare: Annika Wigren
 
Ledamot: Anders Heyden  
Suppleanter: Mats Bredfelt  
  Aina Jeppsson
 
Revisorer: Eva Rämmal  
  Lotta Linsefors  
Suppleanter: Inga Ljungquist  
  Per Svenningsson  
Valberedning: Christer Ljungquist  
  Robert Bertilsson
 
  Gunnar Magnusson
 

 

Funktionärer 2016:

Breddkommitté
Mats Bredfelt
Kyrre Thalberg 
Sara Snogerup Linse
Kristina Spångberg

Hemsidesredaktör
Eva-Lotta Bengtslin

IT-kommitté
Malte Lennerstedt (Tekniskt underhåll av hemsidan samt Eventor)

Juniorkommitté
Christer Nilsson
Mats Bredfelt 

Kartförsäljning
Gert Nilsson

Kartkommitté
Michael Andersson
Kjell Björup 
Lars Harrie
Raul Hindov
Christer Ljungquist
Gert Nilsson
Ingemar Svensson

Klädförsäljning
Aina Jeppsson (LOK kläder)
Anna Ljungqvist (Ullmax/Newbody)

LOK-stödsansvarig
Aina Jeppsson 

LUEK (LOKs uttagnings- & elitkommitté)
Hanna Modin
Lars Harrie 
Anna Ljungqvist 
Stefan Nilsson
Anna Olsson
Sara Snogerup-Linse 
V A Kant
V A Kant

Lundarundakommitté
Peter Bengtslin   
Inger Andersson        
Inga Ljungquist   
Christer Ljungquist
Per Svenningsson 

Marknads- och Sponsoransvarig
Niglas Rämmal
Christer Ljungquist  

Markägarkontakt
Annika Wigren (Skrylle)
Bengt Bergman (Romeleåsen, Vomb)
Christer Ljungquist (Revinge)
Ingemar Svensson (Bosarp, Lund stad)

Materialförvaltare
Jan Hansson
Robert Bertilsson
Martin Wigren
Thomas Winbladh

Mountainbike-O
Nils Pistora
Peter Hedberg
Annika Wigren 

Månadens Bana
Barbro Hugosson
Marie Grönlund
Rasmus Grönlund

Naturpasset
Marie Grönlund 
Rasmus Grönlund
Christer Ljungquist 

Pre-O Ansvarig
Christer Ljungquist

Pressansvarig
V A Kant

Redaktionskommitté Årsskrift
Gunnar Magnusson
Stefan Magnusson

Skåneledsansvarig
Tom Lindberg

Sportidentansvarig
Gert Pettersson  (Datorer programvara)

Standar- & Tältansvarig
Christer Ljungquist

Stugkommitté
Una Larsson
Christer Ljungquist
Rikard Swedenborg

Tryck & Distributionsansvariga
Ingemar Svensson
Helge Helmersson

Träningskommitté
Eva-Lotta Bengtslin   
Emelie Eklöf
Johan Gustafson
Rickard Ingesson
Fabian Ljungquist    
Annika Wigren    
V A Kant 

Tävlingsanmälare
V A Kant (sköts tillvidare av Breddkommittén)

Tävlingplaneringskommitté
Anna Ljungqvist
Michael Andersson
Kjell Björup
Marie Grönlund
Jan Hansson
Sedney Hugosson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Ingemar Svensson
Thomas Winbladh

Tävlingsstatistik
Björn Linse

Ungdomskommitté
Kristina Spångberg
Ingela Andersson
Åsa/Anders Ericsson
Jenny Gustavsson
Fredrik Hugosson
Aina Jeppsson
Stina Jeppsson
Örjan Larsson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Niglas Rämmal
Ing-Britt Swedenborg 

Utbildningssamordnare
-

Välkomstkommitté
Ingela Andersson
Christer Ljungquist
Jenny Bredfelt

Uppdaterad: 2016-10-21 22:47
Skribent: Eva-Lotta Bengtslin

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info