Hoppa till sidans innehåll

Poängräkning Nattcupen 2018


Poängräkning i Nattcupen 2018

De 4 bästa poängen räknas i totalresultatet. Arrangörerna får dubbelräkna sitt bästa resultat, se resultat med stjärna. Poäng inom parentes är ej med i totalpoängen. Vid lika totalpoäng vinner den som har flest 100p, vid lika antal 100 p vinner den som har flest 90p, osv.

Är något fel i listan, kontakta Eva-Lotta

Poängtabell uppdateras någon dag efter respektive etapp.

Uppdaterad 2018-12-08

 

Dam lång   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Sara Snogerup Linse Lunds OK 100 100 100 100 (90) 400
Kristina Spångberg Lunds OK   90 90 80 80 340
Pia Olsson Skåneslättens OL     5 90 100 195
Hanna Modin Lunds OK 90   75     165
Emelie Eklöf Lunds OK 80         80
Petra Eklund Lunds OK     80     80
Annie Lennartsson Skåneslättens OL     5     5
               
Herr lång   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Daniel Hellberg Lunds OK (75) 100* 100 100 75 375
Martin Wendt Lunds OK (50) 75 50 80 100 305
Viktor Henmyr OK Vilse 87 40 70 80   90 280
Rickard Ingesson Lunds OK 70 70* 65 (60) 65 270
Mikael Kristensson Skåneslättens OL 80 90   90 5 265
Patrik Lindeberg Skåneslättens OL 100 100       200
Erik Schultz Lunds OK 45   5 70 70 190
Johan Jensen Skåneslättens OL (20) 45 40 55 45 185
Rasmus Grönlund Lunds OK 65   90     155
Stefan Pålsson Skåneslättens OL     70   80 150
Adam Segerslätt Skåneslättens OL 55 5 75     135
Erik Fors Hestra IF     55 75   130
Jonas Hjert Falköpings AIK OK 35 70   5   110
Ola Markholm Skåneslättens OL 20 55 25     100
Isak Prellner Skåneslättens OL 90         90
Pesho Hedberg Lunds OK 25     65   90
Fredrik Nystedt Skåneslättens OL 30   5 5 50 90
Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken   80       80
Mats Erikson Lunds OK     20   55 75
Johan Sander Skåneslättens OL 60         60
Daniel Nilsson Skåneslättens OL   60       60
Per-Erik Bengtsson Lunds OK     60     60
Johan Gustafson Lunds OK         60 60
Mikael Nilsson Lunds OK     30 30*   60
David Larsson Lunds OK   50       50
Isak Andersson Lunds OK     45     45
Jens Sörvik Lunds OK   5 35     40
Bengt-Åke Berntsson Skåneslättens OL     20     20
               
Dam mellan   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Elin Hugosson Lunds OK 100 100 80 100   380
Selma Larsson Lunds OK 70 80 75   100 325
Alva Nystedt Skåneslättens OL 65 (5) 45 90 90 290
Johanna Matsdotter Ahlgren Lunds OK 90 75 100     265
Olivia Larsson Lunds OK 80*   65 80   225
Moa Wallenborg Lunds OK     90   80 170
Petra Eklund Lunds OK       75 75 150
Anna Ljungqvist Lunds OK   70 70     140
Sophie Gruschka Lunds OK 80   35     115
Annie Lennartsson Skåneslättens OL   90       90
Anna Bondeson Lunds OK 75         75
Åsa Ericsson Lunds OK     60     60
Ann-Louise Johansson Malmö OK     55     55
Christina Rönngren Lunds OK     50     50
Maureen Olsson Lo Lunds OK     40     40
Anna Bjärby Frosta OK 5 5       10
Kajsa Benatti Skåneslättens OL     5     5
Kerstin Jensen Skåneslättens OL     5     5
Lotta Linsefors Lunds OK         5 5
               
Herr mellan   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Sebastian Giese Örkelljunga FK 90 80 (5) 90 90 350
Jonas Enarsson Lunds OK 75   90 70 80 315
Felix Gustafsson Lunds OK 80 70 55 55 (35) 260
Mattias Kovacic Frosta OK   100   80 55 235
Loke Hedberg Lunds OK 100     5 100 205
Fabbe Ljungqvist Lunds OK     100* 100   200
Martin Heyden Lunds OK 60 55 65     180
Johan Gustafson Lunds OK   75 100     175
Robert Bertilsson Lunds OK 35 5 60 75   175
Johan Sander Skåneslättens OL   90 80     170
Lukas Wittenbecher Lunds OK     45 65 60 170
Gert Pettersson Lunds OK 40 50* 30 50 (20) 170
Tomas Vensryd Eslövs FK 70   75     145
Örjan Larsson Lunds OK   5 70   45 120
Lucas Treldal Lunds OK 65   25   30 120
André Bjärby Frosta OK 50 65       115
Johnny Nimvik FK Åsen     35   75 110
Henrik Eklund Lunds OK 45   45*   20 110
Jonas Clausen Lunds OK     5 60 40 105
Magnus Wallenborg Lunds OK         70 70
Rickard Schön Lunds OK         65 65
Mats Erikson Lunds OK   60       60
Stefan Magnusson Lunds OK 55         55
Peter Bengtslin Lunds OK   50       50
Peter Karsbo Alfta Ösa     50     50
Bengt-Åke Berntsson Skåneslättens OL         50 50
Pär Ringström Malmö OK     40     40
Olof Ståhl Lunds OK 30         30
Marcus Henningsson Lunds OK         25 25
Ross Petersen Klubblös     20     20
Hans Persson Andrarums IF         20 20
Anders Ericsson Lunds OK     5     5
Per-Ola Olsson OK Vilse 87     5     5
Rolf Spångberg Lunds OK     5     5
Mattias Åberg Lunds OK     5     5
               
Dam kort   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Siri Wahlström Malmö OK 90 75 90 75   330
Ann-Kristin Sjöström Lunds OK 80 65 (60) 70 80 295
Gudrun Nilsson Lunds OK 65 60   65 100 290
Jenny Gustafsson Lunds OK 70 (45) 70 60 90 290
Ida Pettersson Lunds OK 100 70 100     270
Christine Svendsen Lunds OK 75 (55) 65 55 70 265
Veronika Nesverova Lunds OK 60 50     75 185
Malin Malmberg Malmö OK     75 100   175
Kajsa Benatti Skåneslättens OL   80   90   170
Anna Bondesson Lunds OK   90     60 150
Moa Wallenborg Lunds OK   100       100
Linda Hartmann Lunds OK 50 40       90
Marika Husby Skåneslättens OL     80     80
Tina Hagård Rävetofta OK       80   80
Hedda Åberg Lunds OK         65 65
Elsa Ericsson Lunds OK 55   5     60
Rebecka Kring Lunds OK     55     55
               
Herr kort   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Jan Wahlström Snättringe SK 75 (70) 100 90 75 340
Mats Bredfelt Lunds OK 90 80 90   65 325
Malte Lennerstedt Lunds OK 100 100     90 290
Bo Anders Nilsson Lunds OK 45 65   80 60 250
Leif Sandgren Frosta OK   75   75 80 230
Stein Østby Malmö OK (20) 20 65 60 30 175
Tor Hellberg Lunds OK 30   55 55 20 160
Leif Karlsson Frosta OK 20 30   65 40 155
Lars Johansson Malmö OK 50   60   45 155
Anders Johansson Lunds OK     80   70 150
Richard Bengtsson Lunds OK 60 20   45 20 145
Henrik Eklund Lunds OK     70* 70   140
Oskar Aronsson Klubblös   40 75   20 135
Rune Berg Lunds OK 40 35 50     125
Håkan Nilsson Malmö OK 70 45       115
Per Svenningsson Lunds OK 25 50     35 110
Nils-Erik Bondesson Frosta OK 20 20   50 20 110
Anders Grundberg Lunds OK     5   100 105
Tomas Vensryd Eslövs FK       100   100
Oskar Henriksson Lunds OK 20   70 5   95
Fredrik Hugosson Lunds OK   90       90
Johan Hammer Lunds OK 35       55 90
Per Sten Eslövs FK 80         80
Christer Jönsson Lunds OK 55 25       80
Benkt Andersson Frosta OK 65         65
Joel Rydberg Klubblös   60       60
Per Rydberg Klubblös   55       55
Gordon Gustafson Lunds OK         50 50
Christer Ljungquist Lunds OK 20   20*   5 45
Mattias Åberg Lunds OK         25 25
Roland Offrell Frosta OK 20 5       25
Tobias Nord Lunds OK         20 20
John Berggren Lunds OK   5       5
Niklas Gustafson Lunds OK         5 5
               
Dam lätt   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Fanni Gustafson Faegersten Lunds OK   90 90 100   280
Kajsa Heyden Lunds OK 100         100
Christina Rönngren Lunds OK   100       100
My Wallenborg Lunds OK     100     100
Rebecka Kring Lunds OK 90         90
Ann Christine Larsson Lunds OK 80         80
Hedda Åberg Lunds OK     80     80
Linda Hartmann Klubblös     75     75
Signe Hartmann Klubblös     70     70
Anna Benatti Skåneslättens OL     5     5
               
Herr lätt   06-nov 13-nov 20-nov 27-nov 04-dec Totalt
Niklas Gustafson Lunds OK 80 90 60 90   320
Hugo Hjelm Lunds OK 90 100     100 290
Torbjörn Davidsson Klubblös     80 80 90 250
Tobias Nord Klubblös 75 70 100     245
Gordon Gustafson Lunds OK 100     100   200
Edvin Sander Skåneslättens OL   80 75 5   160
Bengt Salomonsson Skåneslättens OL   75 70     145
Magnus Wallenborg Lunds OK     90     90
Valter Sander Skåneslättens OL       75   75
Norman Hindov Lunds OK 70         70
Alfred Olsson Lunds OK     65     65
Uppdaterad: 13 OKT 2018 23:50 Skribent: Eva-Lotta Bengtslin
Epost: Adressen Gömd

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info