Hoppa till sidans innehåll

Poängräkning Nattcupen 2019


Poängräkning i Nattcupen 2019

De 4 bästa poängen räknas i totalresultatet. Arrangörerna får dubbelräkna sitt bästa resultat, se resultat med stjärna. Poäng inom parentes är ej med i totalpoängen. Vid lika totalpoäng vinner den som har flest 100p, vid lika antal 100 p vinner den som har flest 90p, osv.

Är något fel i listan, kontakta Eva-Lotta

Poängtabell uppdateras någon dag efter respektive etapp.

Uppdaterad 2019-12-05

 

Dam lång   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Kristina Spångberg Lunds OK 90   80 80 80 330
Pia Olsson Skåneslättens OL   100   90   190
Petra Eklund Lunds OK       90* 90 180
Jannie Hagård Pan-Kristianstad 100         100
Johanna Matsdotter Ahlgren Lunds OK     100     100
Matilda Olsson Skåneslättens OL       100   100
Emelie Eklöf Lunds OK         100 100
Anna Hellner Lunds OK 5   90 5   100
Ann-Louise Johansson Malmö OK         75 75
Olivia Larsson Lunds OK       5   5
               
Herr lång   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Erik Schultz Lunds OK 100 70 90 80   340
Viktor Henmyr OK Vilse 87 80 75 70   90 315
Jonas Hjert Falköpings AIK OK 90 65   75   230
Johan Gustafson Lunds OK 75 45   75*   195
Patrik Lindeberg Skåneslättens OL   80   100   180
Emil Hjalmarsson Skåneslättens OL   90   90   180
Sebastian Giese Örkelljunga FK     75   100 175
Fredrik Nystedt Skåneslättens OL 65 30     80 175
Mikael Kristensson Skåneslättens OL   100   70   170
Anders Ericsson Lunds OK 40 25 55 45   165
Oskar Nordmark Centrum OK   50 100     150
Fredrik Hugosson Lunds OK   60 65     125
Per-Erik Bengtsson Lunds OK     60 65   125
Magnus Thuresson Skåneslättens OL 30 40   50   120
Pär Ringström Malmö OK     50   65 115
Johan Sander Skåneslättens OL   55   55   110
Johan Jensen Skåneslättens OL 25 35   40 5 105
Erik Fors Hestra IF     80 5   85
Isak Andersson Lunds OK         75 75
Stefan Pålsson Skåneslättens OL 70       5 75
Stefan Adolfsson Eslövs FK         70 70
Ola Markholm Skåneslättens OL 50 20       70
André Bjärby Frosta OK 60 5       65
Daniel Nilsson Skåneslättens OL       60   60
Bengt-Åke Berntsson Skåneslättens OL         60 60
David Larsson Lunds OK 55 5       60
Magnus Wallenborg Lunds OK 45         45
Mikael Nilsson Lunds OK   20     20* 40
Lukas Wittenbecher Lunds OK 35         35
Pesho Hedberg Lunds OK   20       20
Martin Wendt Lunds OK 5         5
Ulrik Olsson Brattås CK         5 5
               
Dam mellan   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Lovisa Weiden Skåneslättens OL 100 90 100 90   380
Selma Larsson Lunds OK 90 80 80 (70) 100 350
Kajsa Benatti Skåneslättens OL 60 (50) 70 75 75 280
Alva Nystedt Skåneslättens OL 75 65   55 80 275
Olivia Larsson Lunds OK 90* 75     90 255
Anna Ljungqvist Lunds OK 55 45 75 60   235
Sara Jonasson Centrum OK   40 55 50 70 215
Matilda Olsson Skåneslättens OL 80 100       180
Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK     90 80   170
Siri Wahlström Malmö OK 65 35 65     165
Johanna Matsdotter Ahlgren Lunds OK   70   65   135
Frida Hedin Hjärnarps OL 70 60       130
Siri Jeppson Katrineholms OK       100   100
Kerstin Jensen Skåneslättens OL         65 65
Karin Jägryd Skåneslättens OL     60     60
Pia Blake Yukon OA   55       55
Marie Grönlund Lunds OK       45   45
Annika Wigren Lunds OK       45   45
Ann-Louise Johansson Malmö OK     5     5
Anna Bondesson Lunds OK       5   5
               
Herr mellan   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Tomas Vensryd Eslövs FK (60) 75 100 65 100 340
Anders Grundberg Lunds OK 80 100 75 (5) 45 300
Mats Erikson Lunds OK 90 65 60 70   285
Robert Bertilsson Lunds OK 65 60 55 40 (20) 220
Johnny Nimvik FK Åsen 70 90   55   215
Johan Risberg Tormestorps IF 55 70   50   175
Staffan Ahltin Malmö OK     90   80 170
Jens Sörvik Lunds OK 30 20 (5) 45 70 165
Mattias Kovacic Frosta OK 50 30   75   155
Marcus Henningsson Lunds OK       60 75 135
Andreas Nilsson Tetra Pak IF 45     80   125
Jan Wahlström Malmö OK 35 40 50     125
Gert Pettersson Lunds OK 25 40* 40 (20) 20 125
Mattias Åberg Lunds OK     70   50 120
Johan Badenfelt Falkenberg   5   100   105
Olle Winroth OK Löftan 100         100
Jonas Clausen Lunds OK   35     60 95
Mikael Persson FK Göingarna       90   90
Atle Kulstad Skåneslättens OL         90 90
Bengt Olsson Eslövs FK   45 5 35 5 90
Daniel Nilsson Skåneslättens OL   80       80
Per-Ola Olsson Lunds OK     80     80
Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 75         75
Henrik Eklund Lunds OK 5   35*   35 75
Martin Lindsjö Sävedalens AIK     65     65
Alfred Ahltin Malmö OK         65 65
Stefan Adolfsson Eslövs FK     45 20   65
Håkan Grubb Malmö OK 40 25       65
Rickard Schön Lunds OK       25 40 65
Lucas Treldal Lunds OK   55   5   60
Magnus Linderoth Klubblös         55 55
Hans Persson Andrarums IF   5 30   20 55
Alexander Gamelius Malmö OK   50       50
Hugo Hedin Klubblös     35     35
Fredrik Nygren Klubblös       30   30
Pär Söderhjelm OK Stigen         30 30
Hans Kulstad Skåneslättens OL         25 25
Tor Hellberg Lunds OK 20         20
Mårten Spanne Malmö OK         20 20
Benjamin Viebke Malmö OK 5         5
               
Dam kort   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Malin Weiden Skåneslättens OL (50) 55 75 75 90 295
Ida Pettersson Lunds OK   100 100 90   290
Kajsa Heyden Lunds OK 75 90     90* 255
Ann-Kristin Sjöström Lunds OK   75 55 60 60 250
Lovisa Wahlbom Lunds OK 70 70 50   50 240
Linda Hartman Lunds OK 45   70 50 70 235
Christina Rönngren Lunds OK 55 80*     80 215
Jenny Gustafsson Lunds OK 5 80 60 70   215
Hanna Modin Lunds OK   90* 90     180
Anna Benatti Skåneslättens OL   5 80 80   165
Eja Gustafsson Lunds OK     45 45 65 155
Emma Holgersson Klubblös 90     55   145
Evelina Ekelund Malmö OK 65   65     130
Åsa Eneroth Lunds OK   65   65   130
Anna Larsson Örkelljunga FK     40 40 45 125
Sara Snogerup Linse Lunds OK 100         100
Elin Hugosson Lunds OK       100   100
Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK         100 100
Kristina Holmqvist Frosta OK 35 60       95
Carolina Landin Malmö OK 80 5       85
Astrid Hjelm Lunds OK         75 75
Sara Jonasson Centrum OK 60         60
Kerstin Olsson Eslövs FK         55 55
Ingela Andersson Lunds OK 40 5       45
Evelina Lindsjö Sävedalens AIK         40 40
               
Herr kort   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Martin Heyden Lunds OK 70 90* 90   90 340
Per Eneroth Lunds OK (35) 55 100 50 80 285
Jalle Josefsson Lunds OK   75 60 60 70 265
Malte Lennerstedt Lunds OK 90 80   90   260
Mats Bredfelt Lunds OK 80 90   80   250
Oskar Aronsson Tetra Pak IF 55   80 30 75 240
David Arborelius Helsingborgs SOK 100 100       200
Pontus Gustafsson Lunds OK   100*   100   200
Bo Anders Nilsson Lunds OK 50 70   45 25 190
Stein Østby Malmö OK (20) 30 40 35 60 165
Linus Malmsten Malmö OK 40 65 55     160
Christer Jönsson Lunds OK 45 60 25 25   155
Erik Wahlbom Lunds OK   50 50   55 155
Ulf Minör Lunds OK     65 75   140
Richard Bengtsson Lunds OK 30 (5) 5 40 50 125
Benkt Andersson Frosta OK 65     55   120
Leo Eneroth Lunds OK         100 100
Fredrik Wahlbom Lunds OK   45 20   35 100
Mattias Åberg Lunds OK 75         75
Jakob Ringström Lunds OK     75     75
Edvin Sander Skåneslättens OL     70     70
Fredrik Nystedt Skåneslättens OL       70   70
Lars Johansson Malmö OK 25   45     70
Niklas Gustafson Lunds OK       65   65
Johan Sander Skåneslättens OL         65 65
Tobias Nord Lunds OK 20 25   20   65
Kenth Sundgren Skåneslättens OL 60         60
Torbjörn Davidsson Klubblös 20 20 20     60
Tor Hellberg Lunds OK   20 30   5 55
Martin Lindsjö Sävedalens AIK         45 45
Rune Berg Lunds OK     5   40 45
Oskar Henriksson Lunds OK   40       40
Nils-Erik Bondesson Frosta OK 20     20   40
Leif Karlsson Frosta OK 20     20   40
Leif Sandgren Frosta OK   35       35
Alfred Olsson Lunds OK     35     35
Per Åstrand Klubblös         30 30
Rolf Spångberg Lunds OK       20   20
Albin Andersson Forsell Lunds OK         20 20
Hjalmar Lindh Lunds OK         20 20
Viktor Nordquist Lunds OK   5       5
Roland Offrell Frosta OK       5   5
Roger Klotz Malmö OK         5 5
               
Dam lätt   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Astrid Hjelm Lunds OK 90 100 100 100   390
Hedda Åberg Lunds OK 80   75   100 255
Eja Gustafsson Lunds OK 100 80       180
Kristina Åstrand Klubblös     5   90 95
Evelina Lindsjö Sävedalens AIK   90       90
Anna Hartman Klubblös     90     90
Alma Ringström Lunds OK       90   90
Frida Åstrand Klubblös     80     80
Michelle Sages Wahlström Malmö OK 75         75
Lovisa Häger Lunds OK     70     70
               
Herr lätt   05-nov 12-nov 19-nov 26-nov 03-dec Totalt
Love Eneroth Lunds OK 45 100 100   100 345
Valter Sander Skåneslättens OL 80   90 100 75 345
Karl Sörvik Lunds OK 65 80 (65) 90 90 325
Valter Schölin Lunds OK 70 70 (60) 80 80 300
Kasper Ringström Lunds OK   75 55 75   205
Johan Sander Skåneslättens OL 75   80     155
Hjalmar Lindh Lunds OK 55 5   70   130
Albin Andersson Forsell Lunds OK 50 5   65   120
Eric Wahlbom Lunds OK 100         100
Isak Gustafsson Lunds OK 90         90
Martin Lindsjö Sävedalens AIK   90       90
Per Åstrand Klubblös     75     75
Vilgot Hjelm Lunds OK     70     70
Otto Hellner Lunds OK         70 70
Jonas Wahlström Malmö OK 60         60
Filip Schön Lunds OK       60   60
Uppdaterad: 05 DEC 2019 22:28 Skribent: Eva-Lotta Bengtslin
Epost: Adressen Gömd

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info