Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Här finns sträcktiderna:

Sträcktider Winsplits

 

Här finns vanliga resultat:

Älgot Cup 13 juni 2009
Resultatlista

     Pl Namn                    Klubb                           Tid 



U1  (8/8)        

      1 Eskil Winstedt          Lunds OK                      20:06 
      2 Saga Bladh              Lunds OK                      25:07 
      3 Joel Hatje              Eslövs FK                     30:25 
      4 Sofia Rämmal            Lunds OK                      32:36 
      5 Elsa Ericsson           Lunds OK                      33:00 
      6 Erika Hatje             Eslövs FK                     35:06 

        Astrid Ericsson         Lunds OK                   Ej fullf. 
        Harry Juhlin            Lunds OK                   ej start 



U2  (13/13)     

      1 Matti Ågren             Lunds OK                      29:48 
      2 Tova Hermodsson         Lunds OK                      31:28 
      3 Amelie Nordh            Eslövs FK                     32:50 
      4 Erik Winbladh           Lunds OK                      33:33 
      5 Tilda Moberg            Skåneslättens OL              35:41 
      6 Sofie Larsen            Malmö OK                      36:04 
      7 Linn Nordh              Eslövs FK                     39:04 
      8 Oskar Pott              Lunds OK                      42:22 
      9 Lisa Landin-Grubb       Malmö OK                      42:26 
     10 Emanuel Wennemo         Lunds OK                      42:29 
     11 Vendela Dannbring       Lunds OK                      50:10 

        Johan Hatje             Eslövs FK                  Ej godk. 
        Axel Stenquist          Lunds OK                   ej start 



U3  (1/1)        

      1 Alice Arnesson          Malmö OK                    1:12:55 



Öppen 1  (1/1)   

      1 Marie Larsen            Malmö OK                      32:51 



Öppen 2  (1/1)   

        Jonas Hammarskiöld      Lunds OK                   Ej fullf. 



Öppen 10  (5/5)  

      1 Tova Skansjö            Klubblös                      43:58 
      2 Ylva Prellner           Skåneslättens OL              43:59 
      3 Loke Hedberg            Lunds OK                      47:24 
      4 Alexandra Olsson        Malmö OK                    1:03:16 

        Tea Markholm            Skåneslättens OL           ej start 



D10  (1/1)       

      1 Wilma Markholm          Skåneslättens OL              43:01 



D12  (4/4)       

      1 Jenny Bredfelt          Lunds OK                      32:59 
      2 Klara Gewert            Lunds OK                      57:37 
      3 Saga Thomsen            Malmö OK                    1:00:54 
      4 Tova Wennemo            Lunds OK                    1:05:38 



D14  (4/4)       

      1 Marica Andersson        Lunds OK                      37:15 
      2 Emelie Malmberg         Malmö OK                      40:36 
      3 Amanda Nilsson          Skåneslättens OL              47:58 
      4 Ida Svenningsson        Lunds OK                      59:25 



D16  (3/3)      

      1 Erica Andersson         Lunds OK                      42:42 
      2 Lovisa Wihlborg         Malmö OK                      47:31 
      3 Elsa Palmkvist          Lunds OK                      50:56 



H10  (5/5)       

      1 Johan Andersson         Lunds OK                      28:27 
      2 Povel Hedberg           Lunds OK                      30:29 
      3 Allan Hedberg           Lunds OK                      37:58 
      4 Axel Prellner           Skåneslättens OL              39:16 
      5 Erik Landin-Grubb       Malmö OK                      41:45 



H12  (11/11)     

      1 Jesper Ågren            Lunds OK                      33:04 
      2 Shane Mattsson          Malmö OK                      33:19 
      3 Anton Hansson           Lunds OK                      33:56 
      4 Isak Prellner           Skåneslättens OL              34:59 
      5 Kevin Mattsson          Malmö OK                      36:42 
      6 Hjalmar Wihlborg        Malmö OK                      38:25 
      7 Nils Swedenborg         Lunds OK                      40:15 
      8 Theo Pistora            Lunds OK                      45:52 
      9 Alfred Wennemo          Lunds OK                      50:43 
     10 Alfred Henriksson       Lunds OK                      53:51 

        Viktor Pott             Lunds OK                   Ej fullf. 



H14  (7/7)      

      1 Mattias Jacobsson       Malmö OK                      40:34 
      2 Carl Rämmal             Lunds OK                      49:40 
      3 Hjalmar Freij           Lunds OK                      51:40 
      4 Tobias Bladh            Lunds OK                    1:13:50 
      5 Ossian Gewert           Lunds OK                    1:21:47 

        Alex Jonsson            Lunds OK                   ej start 
        Molta Viebke            Malmö OK                   ej start 



H16  (4/4)       

      1 Karl Dannbring          Skåneslättens OL              37:25 
      2 Carl Swedenborg         Lunds OK                      44:38 
      3 Björn Lindqvist         Skåneslättens OL              47:04 
      4 Fredrik Berndtsson      Skåneslättens OL              47:15 



Inskolning  (1/1 

      1 Hampus Pott             Lunds OK                      Godkänd



Uppdaterad: 13 JUN 2009 20:18 Skribent: Ingela Andersson

Sankt Hans eXtrem






Sprattelgubben
Köp god choklad
Moroten och Piskan - Din lunchrestaurang på LTH





Actic Olympen - Din träningsanläggning
Skult - Ditt bästa klipp
Bra cykelhandlare i Lund
Mossagården - Alltid ekologiskt Gårdsbutik, Café, Festival, E-handel
Lundachark - Din köttbutik
Tesika - Bra företag!

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 112
E-post: This is a mailto link

Se all info