Hoppa till sidans innehåll

Resultat 16 oktober Kretsnatten SV & Mellersta Skåne


Sträcktider Winsplits Kretsnatten 091016

 

Rita in dina vägval och/eller se på andras vägval på RunOway

 

Förföljelsediagram mm Splitsbrowser Kretsnatten 091016

 

 

Kretsmästerskap Natt SV & Mellersta Skåne Fre 2009-10-16 23:18
Resultat skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl Namn                        Klubb                     Tid   Diff. 



D21  (6)        6400 m                     

    1 Sanna Linsefors             Lunds OK                50:24    0:00 
    2 Annika Wigren               Lunds OK                56:51    6:27 
    3 Jannie Hagård               Rävetofta OK            66:47   16:23 
    4 Johanna Weidolf             Eslövs FK               71:27   21:03 
    5 Hanna Modin                 Lunds OK                76:32   26:08 

      Eva-Lotta Bengtsson         Lunds OK             ej start         



D35  (4)        5520 m                     

    1 Carolina Landin             Malmö OK                64:21    0:00 
    2 Christina Olsson            Skåneslättens OL        64:58    0:37 
    3 Gunilla Persson             Malmö OK                67:21    3:00 

      Malin Malmberg              Malmö OK            ej fullf.         



D45  (6)        4790 m                     

    1 Lotta Linsefors             Lunds OK                40:49    0:00 
    2 Ingela Andersson            Lunds OK                41:09    0:20 
    3 Ing-Britt Swedenborg        Lunds OK                52:37   11:48 
    4 Tina Hagård                 Rävetofta OK            55:35   14:46 
    5 Eva Konring Olesen          FIF Hilleröd            58:37   17:48 

      Christina Segerslätt        Skåneslättens OL     ej start         



D55  (2)        3680 m                     

    1 Gudrun Nilsson              Lunds OK                40:22    0:00 
    2 Britt Bülow                 Malmö OK                62:02   21:40 



D65  (3)        2760 m                     

    1 Barbro Hugosson             Lunds OK                36:09    0:00 
    2 Karin Jakobsson             Eslövs FK               41:37    5:28 
    3 Margit Glans                Malmö OK                49:21   13:12 



H12  (4)        3510 m                     

    1 Anton Hansson               Lunds OK                26:12    0:00 
    2 Jesper Ågren                Lunds OK                28:16    2:04 

      Shane Mattsson              Malmö OK             ej start         
      Kevin Mattsson              Malmö OK             ej start         



H14  (4)        3860 m                     

    1 Mattias Jacobsson           Malmö OK                28:10    0:00 
    2 Carl Rämmal                 Lunds OK                30:31    2:21 

      Moltas Viebke               Malmö OK             ej start         
      Oskar Jensen Sondén         Malmö OK             ej start         



H21  (8)        7720 m                     

    1 Andreas Eriksson            Lunds OK                51:46    0:00 
    2 Rasmus Grönlund             Lunds OK                53:38    1:52 
    3 Peter Hedberg               Lunds OK                53:40    1:54 
    4 Göran Sundblom              Lunds OK                56:19    4:33 
    5 Anders Frick                Trollhättans SK         58:14    6:28 
    6 Carl Swedenborg             Lunds OK                70:34   18:48 

      Per Christensson            Malmö OK             Ej godk.         
      Urban Nyblom                Malmö OK            ej fullf.         



H35  (13)       6440 m                     

    1 Thomas Nilsson              Eslövs FK               45:08    0:00 
    2 Magnus Jonasson             Malmö OK                47:22    2:14 
    3 Mats Berggren               Lunds OK                48:36    3:28 
    4 Ronny Liljenberg            Eslövs FK               49:54    4:46 
    5 Magnus Backan               Eslövs FK               53:15    8:07 
    6 Håkan Grubb                 Malmö OK                55:11   10:03 
    7 Mikael Nilsson              OK Kontinent            57:36   12:28 
    8 Stefan Adolfsson            Eslövs FK               59:02   13:54 
    9 Staffan Ahltin              Malmö OK                62:58   17:50 

      Dan Jensen                  Malmö OK             Ej godk.         
      Tomas Vensryd               Eslövs FK           ej fullf.         
      Nils Pistora                Lunds OK             ej start         
      Ulf Mattsson                Malmö OK             ej start         



H45  (8)        6400 m                     

    1 Christer Nilsson            Lunds OK                58:30    0:00 
    2 Anders Freij                Lunds OK                61:35    3:05 
    3 Sten Segerslätt             Skåneslättens OL        63:15    4:45 
    4 Göran Frank                 Eslövs FK               64:39    6:09 
    5 Ulf Minör                   Lunds OK                68:51   10:21 
    6 Gert Pettersson             Lunds OK                70:32   12:02 
    7 Per Svenningsson            Lunds OK                73:34   15:04 

      Ulf Nyberg                  Eslövs FK            ej start         



H55  (15)       5720 m                     

    1 Olof Ståhl                  Lunds OK                49:10    0:00 
    2 Göran Johnsson              Skåneslättens OL        51:25    2:15 
    3 Leif Sandgren               Frosta OK               51:28    2:18 
    4 Kenth Sundgren              Skåneslättens OL        54:45    5:35 
    5 Bo Anders Nilsson           Lunds OK                61:58   12:48 
    6 Jan Jönsson                 Malmö OK                62:21   13:11 
    6 Arne Andersson              OK Torfinn              62:21   13:11 
    8 Emil Olesen                 FIF Hilleröd            64:30   15:20 
    9 Lars Johansson              Malmö OK                65:58   16:48 
   10 Håkan Nilsson               Malmö OK                66:58   17:48 
   11 Leif Karlsson               Frosta OK               73:26   24:16 
   12 Gert Olsson                 Skåneslättens OL        74:07   24:57 
   13 Nils-Erik Bondesson         Frosta OK               91:51   42:41 

      Roland Dahlman              Malmö OK             ej start         
      Janne Rydh                  Malmö OK             ej start         



H65  (9)        4000 m                     

    1 Gert Olsson                 Malmö OK                44:57    0:00 
    2 Anders Carlsson             Skåneslättens OL        45:11    0:14 
    3 Arne Gustafsson             Malmö OK                45:56    0:59 
    4 Arne Persson                Malmö OK                46:07    1:10 
    5 Paul Schannong              Malmö OK                47:00    2:03 
    6 Lennart Nilsson             Malmö OK                50:41    5:44 
    7 Kjell Björup                Lunds OK                53:35    8:38 
    8 Arne Andersson              Eslövs FK               74:19   29:22 

      Ivan Persson                Malmö OK             ej start         



Öppen 2  (4)    3510 m                     

    1 Cecilia Rämmal              Lunds OK                40:39    0:00 
    2 Eva Rämmal                  Lunds OK                40:56    0:17 
    3 Ingemar Turesson            Malmö OK                52:40   12:01 
    4 Edvin Vensryd               Eslövs FK               84:16   43:37 



Öppen 5  (6)    4790 m                     

    1 Per Sten                    Eslövs FK               52:46    0:00 
    2 Bengt Salomonsson           Skåneslättens OL        53:57    1:11 
    3 Bengt Engdahl               laglös                  56:31    3:45 
    4 Veronica Granath            Malmö OK                97:24   44:38 
    5 Daniel Jönsson              Malmö OK                97:38   44:52 

      Kristin Hedström            Malmö OK            ej fullf.         



Uppdaterad: 17 OKT 2009 00:21 Skribent: Peter Hedberg

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 112
E-post: This is a mailto link

Se all info