Hoppa till sidans innehåll

Startlista lördag 5 april


Lördag Romeleträffen Lunds OK Fredagen 2008-04-04 9:40
Startlista med efteranmälda

skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Följande klasser är strukna: H20, D18, D20, D50, D70, D75, D80,
U1, U4 & INSKOLNING.
Frågor mm, kontakta Peter Hedberg 046-55110 eller This is a mailto link


     Bricka Namn                   Klubb                   Start                


D10  (5)                      1860 m                                                      

    340692 Anne Coos Eliasson     Skåneslättens OL        10:02                
     43501 Annika Schimmel        Andrarums IF            10:32                
     19305 Ebba Söderlund         Tormestorps IF          10:38                
    990730 Ellen Andersson        Stigmännen Karlshamns O 10:44                
    204491 Nellie Henriksson      Tormestorps IF          10:50                



D12  (6)                      2540 m                                                      

    347388 Saga Thomsen           Malmö OK                10:01                
    351524 Frida Jönsson          FK Boken                10:05                
     28726 Amanda Nilsson         Skåneslättens OL        10:09                
    308020 Kristine Borsting      Herlufsholm OK          10:13                
    341213 Emma Söderstierna      FK Boken                10:17                
    971128 Hanna Melander         Stigmännen Karlshamns O 10:21                



D14  (2)                      2720 m                                                      

    226059 Emilia Karlsson        OK Gynge                10:34                
     17409 Annika Jönsson         Skåneslättens OL        10:40                



D16  (2)                      2720 m                                                      

     12039 Linnea Larsson         Ystads OK               10:33                
    256877 Lovisa Wihlborg        Malmö OK                10:39                



D 17-20  (1)                  2720 m                                                      

     15364 Sandra Johansson       FK Boken                10:24                



D21  (22)                     3620 m                                                      

    416546 Maria Cutova           OK Pan-Kristianstad     9:54                 
    259024 Kajsa Falkman          Kils OK                 9:56                 
    710627 Anna Envall            IK Hakarpspojkarna      10:20                
     13690 Johanna Karlsson       OK Pan-Kristianstad     10:22                
     25568 Ching-Pei Chen         Trollhättans SK         10:24                
     26658 Ingrid Svantesdotter-L FK Göingarna            10:26                
     41891 Therese Persson        Göteborg-Majorna OK     10:28                
    580810 Christina Olsson       Skåneslättens OL        10:30                
    256864 Jennica Senneberg      Malmö OK                10:32                
     41633 Emelie Andersson       Hässleholms OK          10:34                
     17078 Ida Thuresson          OK Pan-Kristianstad     10:36                
     18245 Maria Carlsson         Andrarums IF            10:38                
    870514 Lovisa Berg            OK Vilse 87             10:40                
    246004 Rocio Huerta-Balague   Falköpings AIK OK       10:42                
     43478 Marlene Karlsson       Malmö OK                10:44                
     12413 Jenny Martinsson       OK Tranan               10:46                
    711011 Susanne Andersson      OK Pan-Kristianstad     10:48                
     38701 Helena Westling        Södra Skåningarnas Skyt 10:50                
     17930 Lotta Lewis-Jonsson    Helsingborgs SOK        10:52                
     25285 Anna Larsson           OK Nackhe               10:54                
    229759 Anna Hellner           Istrums SK              10:56                
    408182 Cecilia Tullberg       Malmö OK                10:58                



D35  (3)                      3340 m                                                      

    417512 Lone Jorgensen         Herlufsholm OK          10:02                
    700413 Sara Giselsson         Ronneby OK              10:08                
    347123 Lykke Berg             Herlufsholm OK          10:14                



D40  (4)                      3340 m                                                      

    681219 Ingela Thoresson       Andrarums IF            10:20                
     27300 Susanne Burström       FK Boken                10:26                
    256840 Carolina Landin        Malmö OK                10:32                
    351536 Helena Jönsson         FK Boken                10:38                



D45  (9)                      2830 m                                                      

     41697 Maritha Henriksson     Eksjö SOK               9:56                 
    216346 Kati Németh            Stigmännen Karlshamns O 10:22                
     12370 Monica Martinsson      OK Tranan               10:24                
    409415 Eva Karlsson           OK Gynge                10:26                
     25491 Yvonne Andersson       Hässleholms OK          10:28                
     19320 Lena Söderlund         Tormestorps IF          10:30                
     26659 Wiveka Ernstsson       FK Göingarna            10:32                
     16984 Maritha Schön          Andrarums IF            10:34                
     25492 Gith Swärd             Hässleholms OK          10:36                



D55  (4)                      2210 m                                                      

     16821 Lisbeth Lindqvist      OK Löftan               9:59                 
     15576 Inger Gustavsson       OK Gisle                10:03                
    500417 Karin Larsson          OK Kompassen            10:07                
    354084 Inger Glans            OK Torfinn              10:11                



D60  (8)                      2210 m                                                      

     16300 Maj-Britt Byström      Rävetofta OK            9:55                 
     16604 Britt Åkesson          Hässleholms OK          10:15                
     17528 Berit Schannong        Malmö OK                10:19                
     28667 Anna-Lisa Hansson      OK Pan-Kristianstad     10:23                
     16187 Karin Bengtsson        OK Kompassen            10:27                
     16623 Brita Dahlberg         Hässleholms OK          10:31                
     17508 Gunnel Nilsson         Malmö OK                10:35                
     17079 Kerstin Larsson        OK Pan-Kristianstad     10:39                



D65  (3)                      2180 m                                                      

     16974 Gun Hansson            Andrarums IF            10:40                
     30460 Lena Persson           Malmö OK                10:43                
     29246 Anita Nilsson          OK Torfinn              10:46                



H10  (2)                      1860 m                                                      

    245988 Samuel Giselsson       Ronneby OK              10:08                
     22251 Adam Segerslätt        Skåneslättens OL        10:14                



H12  (8)                      2540 m                                                      

    247633 Pierre Wachtmeister    Skåneslättens OL        9:45                 
    208239 Jip Eliasson           Skåneslättens OL        9:49                 
    344031 Peder Tuvesson         Skåneslättens OL        9:53                 
    960328 Daniel Nilsson Kempff  Hässleholms OK          10:33                
    344943 Nils Barr Zeilon       Skåneslättens OL        10:37                
    970706 Ola Andersson          Stigmännen Karlshamns O 10:41                
    247549 Jonathan Albinsson     Tormestorps IF          10:45                
    209009 Erik Barr Zeilon       Skåneslättens OL        10:49                



H14  (3)                      2720 m                                                      

    347105 Rasmus Hansen          Herlufsholm OK          10:06                
     12014 Jonas Larsson          Ystads OK               10:12                
    940111 Marcus Nilsson Kempff  Hässleholms OK          10:18                



H16  (4)                      3560 m                                                      

    340696 Björn Lindqvist        Skåneslättens OL        10:13                
     47195 Mikael Skäppegård      FK Åsen                 10:19                
    409416 Daniel Karlsson        OK Gynge                10:25                
    347102 Emil Persson           Malmö OK                10:31                



H 17-20  (1)                  3560 m                                                      

    308024 Rasmus Budso           Herlufsholm OK          10:07                



H18  (3)                      3620 m                                                      

    204912 Joakim Skäppegård      FK Åsen                 10:08                
    911001 Jakob Segerslätt       Skåneslättens OL        10:10                
    504754 Daniel Johansson       FK Åsen                 10:12                



H21  (31)                     4580 m                                                      

    810517 Per Aspegren           OK Kontinent            9:57                 
    810930 Felix Alnervik         Helsingborgs SOK        9:59                 
    770630 Johan Modig            OK Pan-Kristianstad     10:01                
    204466 Lars Söderlund         Tormestorps IF          10:03                
    820282 Patrik Johansson       Helsingborgs SOK        10:05                
     16348 Jan-Olof Svensson      Halmstad OK             10:07                
           Markus Olsson          OK Pan-Kristianstad     10:09                
    850709 Henrik Johansson       Falköpings AIK OK       10:11                
     43701 Per-Åke Nilsson        FK Göingarna            10:13                
    830809 Erik Modig             OK Pan-Kristianstad     10:15                
     38773 Fajer Wennerberg       OK Klyftamo             10:17                
    262639 Bo Söderqvist          IF Vildsvinet           10:19                
     10109 Emil Ingvarsson        OK Vilse 87             10:21                
    555586 Alexey Zotov           OK Pan-Kristianstad     10:23                
     28544 Ulf Åkesson            Härlövs IF              10:25                
     28543 Jesper Håkansson       FK Göingarna            10:27                
     12604 Olof Ottosson          OK Pan-Kristianstad     10:29                
    620419 Elis Bengtsson         Malungs OK Skogsmårdarn 10:31                
    770531 Anders Frick           Trollhättans SK         10:33                
    740319 Greger Berglund        IFK Lidingös Skid o OK  10:35                
     12643 Jonathan Gunnarsson    OK Pan-Kristianstad     10:37                
     15373 Robert Lövdahl         FK Boken                10:39                
     26626 Andreas Ferm           FK Göingarna            10:41                
    551100 Peder Kock             OK Pan-Kristianstad     10:43                
     12216 Ulf Jungstrand         OK Skogsfalken          10:45                
    352709 Erik Larsson           Järfälla OK             10:47                
    205243 Per-Ola Olsson         OK Vilse 87             10:49                
     43703 Thomas Westlund        OK Pan-Kristianstad     10:51                
    247541 Mikael Nilsson         OK Kontinent            10:53                
    781228 Mikael Persson         Härlövs IF              10:55                
    354900 David Olofsson         Halmstad OK             10:57                



H35  (9)                      4080 m                                                      

    306686 Magnus Backan          Eslövs FK               10:00                
    308018 Jesper Borsting        Herlufsholm OK          10:05                
     29708 Johan Hjalmarsson      Emmaboda Verda OK       10:10                
    730912 Magnus Jonasson        Malmö OK                10:15                
    302184 Jan Truelsen           Herlufsholm OK          10:20                
    419688 Jesper Rundbäck        Eksjö SOK               10:25                
    711117 Thomas Nilsson         Eslövs FK               10:30                
    417520 Arne Kristensen        Herlufsholm OK          10:35                
     46946 Fredrik Persson        Helsingborgs SOK        10:40                



H40  (5)                      3620 m                                                      

    340672 Ulf Linderfalk         Skåneslättens OL        9:58                 
    340695 Olof Barr              Skåneslättens OL        10:00                
    227860 Peter Andersson        Stigmännen Karlshamns O 10:02                
    351538 Kent Jönsson           FK Boken                10:04                
    355008 Håkan Grubb            Malmö OK                10:06                



H45  (3)                      3620 m                                                      

    308180 Claus Mikkelsen        Herlufsholm OK          10:14                
    620813 Sven Giselsson         Ronneby OK              10:16                
    630912 Bengt Olsson           Eslövs FK               10:18                



H50  (8)                      3290 m                                                      

     25481 Gunnar Swärd           Hässleholms OK          10:01                
    570520 Ingemar Petersson      OK Torfinn              10:05                
     27919 Rolf Nilsson           Frosta OK               10:09                
     26640 Yngve Ernstsson        FK Göingarna            10:13                
     25480 Matts Andersson        Hässleholms OK          10:17                
    356018 Mats Skäppegård        FK Åsen                 10:21                
    911075 Sten Segerslätt        Skåneslättens OL        10:25                
     26643 Bengt Larsson          FK Göingarna            10:29                



H55  (8)                      3290 m                                                      

     29686 Lars Johansson         Malmö OK                9:53                 
     30461 Kaare Hansson          Malmö OK                9:57                 
      6188 Roland Dahlman         Malmö OK                10:33                
     12346 Kjell Martinsson       OK Tranan               10:37                
     25479 Sven-Inge Svensson     Hässleholms OK          10:41                
     17425 Göran Johnsson         Skåneslättens OL        10:45                
    342816 Lars Ekberg            Trollhättans SOK        10:49                
     28702 Gunnar Lundquist       Frosta OK               10:53                



H60  (13)                     2830 m                                                      

    570818 Per-Arne Källén        Uddevalla OK            10:38                
     27924 Leif Sandgren          Frosta OK               10:40                
     11010 Håkan Nilsson          Malmö OK                10:42                
    600109 Göran Larsson          OK Kompassen            10:44                
     16982 Ingvar Schön           Andrarums IF            10:46                
     28763 Börje Åkesson          Frosta OK               10:48                
     17931 Dag Lewis-Jonsson      Helsingborgs SOK        10:50                
     12047 Jan Persson            Ystads OK               10:52                
    500740 Gert Olsson            Skåneslättens OL        10:54                
    947815 Eric Tenland           Stigmännen Karlshamns O 10:56                
     27904 Nils-Erik Bondesson    Frosta OK               10:58                
     17490 Bo BÜlow               Malmö OK                11:00                
    987000 Agne Bengtsson         OK Kompassen            11:02                



H65  (12)                     2830 m                                                      

     16820 Gösta Lindqvist        OK Löftan               9:58                 
    231309 Ola Nordtorp           Helsingborgs SOK        10:00                
    652007 Erling Larsson         Hässleholms OK          10:02                
     17488 Lennart Nilsson        Malmö OK                10:04                
    309169 Anders Carlsson        Skåneslättens OL        10:06                
     27297 Inge Persson           FK Boken                10:08                
    354710 Raimo Salminen         Växjö OK                10:10                
    306134 Ivan Persson           Malmö OK                10:12                
     16994 Sven Levin             Andrarums IF            10:14                
     12557 Kjell Månsson          Ronneby OK              10:16                
     30464 Gert Olsson            Malmö OK                10:18                
     33558 Henrik Bergman         OK Tranan               10:20                



H70  (10)                     2540 m                                                      

    300936 Peo Bengtsson          OK Pan-Kristianstad     9:54                 
     16997 Sven Persson           Andrarums IF            10:00                
    663184 Klas Tykesson          Rävetofta OK            10:06                
     16632 Lennart Johansson      Hässleholms OK          10:12                
    900100 Arne Gustafsson        Malmö OK                10:18                
     28713 Bror Elofsson          Frosta OK               10:24                
    244630 Göran Seger            FK Boken                10:30                
     12541 Göte Nilsson           Ronneby OK              10:36                
     29247 Burne Nilsson          OK Torfinn              10:42                
    217287 Ingemar Turesson       Malmö OK                10:48                



H75  (7)                      2180 m                                                      

    204454 Leif Claesson          Tormestorps IF          10:04                
    404321 Bengt Edvardsson       OK Torfinn              10:07                
     28723 Per Fresk              Frosta OK               10:10                
     17179 Åke Strand             Örkelljunga FK          10:13                
    259442 Nils Rågstedt          IS Kullen               10:16                
     10390 Ove Nordahl            Simrishamns OK          10:19                
    263800 Ahti Pärssinen         OK Silva                10:22                



H80  (4)                      2180 m                                                      

     17155 Arne Nordahl           Örkelljunga FK          10:01                
     17411 Curth Svensson         Skåneslättens OL        10:25                
    802005 Rune Isaksson          Helsingborgs SOK        10:28                
    306959 Denny Hallström        Malmö OK                10:31                



H85  (2)                      2180 m                                                      

     16988 Nils Lundin            Andrarums IF            10:34                
     28194 Claes Claesson         Malmö OK                10:37                



U2  (2)                       1860 m                                                      

    330979 Theo Lönnebacke        Malmö OK                10:20                
    351528 Erik Jönsson           FK Boken                10:26                



U3  (3)                       2540 m                                                      

    247640 Caroline Hallberg      Skåneslättens OL        9:57                 
     12028 Karin Olsson           Ystads OK               10:25                
    241793 Hjalmar Wihlborg       Malmö OK                10:29                


Öppen 1  (2)      1860 m     Fri starttid mellan 10:00-11.00                  

    216704 Lucas Nordenstedt      Herlufsholm OK                         
    347062 Frederik Lobanoff      Herlufsholm OK                          



Öppen 4  (2)      2720 m     Fri starttid mellan 10:00-11.00                  

    308022 Malene Karberg         Herlufsholm OK                          
    308125 Assum Christina        Herlufsholm OK                          



Uppdaterad: 04 APR 2008 09:39 Skribent: Peter Hedberg

Sankt Hans eXtrem










Bra cykelhandlare i Lund


Tesika - Bra företag!

Moroten och Piskan - Din lunchrestaurang på LTH

Actic Olympen - Din träningsanläggning
Skult - Ditt bästa klipp

Lundachark - Din köttbutik

Mossagården - Alltid ekologiskt Gårdsbutik, Café, Festival, E-handel

Glasmästar´n i Lund

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info