Hoppa till sidans innehåll

Resultat 6 april


Söndag 6 april 2008 Romeleträffen Lunds OK sö 2008-04-06 14:49

Resultat

 

Rita in eller se vägvalen på RunOway!!

 

Förföljesediagram mm Splitsbrowser 6 april Lunds OK

 

Sträcktider Winsplits 6 april Lunds OK

 

Puls &  löparklockor mm Watch Out!

 

   Pl Namn                       Klubb                          Tid Tvlmärke     

D21  (20)      5000 m                          

    1 Anna Envall                IK Hakarpspojkarna           36:31 G            
    2 Johanna Weidolf            Eslövs FK                    41:50 S            
    3 Linda Wennerlund           Göteborg-Majorna OK          42:00 S            
    4 Anna Hellner               Istrums SK                   42:01 S            
    5 Jenny Martinsson           OK Tranan                    42:30 S            
    6 Ida Thuresson              OK Pan-Kristianstad          43:24 S            
    7 Lovisa Berg                OK Vilse 87                  43:32 S            
    8 Ingrid Svantesdotter-Larss FK Göingarna                 45:14 S            
    9 Carolina Nilsson           OK Kompassen                 45:32 S            
   10 Maria Carlsson             Andrarums IF                 49:23 S            
   11 Christina Olsson           Skåneslättens OL             49:34 S            
   12 Maria Persson              OK Kompassen                 50:39 S            
   13 Diana Persson              FK Göingarna                 51:04 S            
   13 Kajsa Falkman              Kils OK                      51:04 S            
   15 Kerstin Persson            FK Göingarna                 51:54 S            
   16 Rocio Huerta-Balague       Falköpings AIK OK            61:40              

      Jennica Senneberg          Malmö OK                  ej start              
      Susanne Andersson          OK Pan-Kristianstad       ej start              
      Sofia Andersson            OK Hällen                 ej start              
      Helena Westling            Södra Skåningarnas S      ej start              



H21  (23)      7770 m                          

    1 Jonathan Gunnarsson        OK Pan-Kristianstad          45:19 G            
    2 Andreas Ferm               FK Göingarna                 47:22 G            
    3 Per-Ola Olsson             OK Vilse 87                  47:34 G            
    4 Elis Bengtsson             Malungs OK Skogsmård         48:22 G            
    5 Peder Kock                 OK Pan-Kristianstad          48:30 G            
    6 Greger Berglund            IFK Lidingös Skid o          49:15 G            
    7 Patrik Johansson           Helsingborgs SOK             50:58 G            
    8 Magnus Granqvist           FK Göingarna                 51:47 S            
    9 Per Aspegren               OK Kontinent                 52:50 S            
   10 Henrik Johansson           Falköpings AIK OK            54:16 S            
   11 Robert Lövdahl             FK Boken                     54:46 S            
   12 Emil Ingvarsson            OK Vilse 87                  57:37 S            
   13 Linus Bohman               Hjärnarps GH OL              58:28 S            
   14 Mikael Nilsson             OK Kontinent                 58:46 S            
   15 Bo Söderqvist              IF Vildsvinet                59:09 S            
   16 Anna (Humlaröd) Persson    FK Göingarna                 59:36 S            
   17 Fredrik Hjort              Helsingborgs SOK             63:27 S            
   18 Pär Fridsell               OK Pan-Kristianstad          64:31 S            
   19 Anders Frick               Trollhättans SK              65:04 B            

      Magnus Härwell             Eslövs FK                ej fullf.              
      Per-Åke Bligård            Göteborg-Majorna OK      ej fullf.              
      Joakim Ferm                FK Göingarna              ej start              
      Erik Larsson               Järfälla OK               ej start              


D10  (3)       2270 m                          

    1 Astrid Henriksson          Helsingborgs SOK             34:24              
    2 Sofie Persson              Härlövs IF                  110:50              

      Annika Schimmel            Andrarums IF              ej start              



D12  (3)       3200 m                          

    1 Amanda Nilsson             Skåneslättens OL             33:54              
    2 Patricia Edgarsson         Andrarums IF                 37:27              
    3 Kristine Borsting          Herlufsholm OK               64:47              



D14  (1)       3640 m                          

      Annika Jönsson             Skåneslättens OL          ej start              



D16  (2)       4390 m                          

    1 Emma Norrestam             Helsingborgs SOK             54:45              
    2 Lovisa Wihlborg            Malmö OK                     58:59   
Rita in eller se vägvalen på RunOway!!

D35  (4)       4480 m                          

    1 Sara Giselsson             Ronneby OK                   39:33 G            
    2 Anneli Lönnebacke          Malmö OK                     59:15 B            
    3 Lykke Berg                 Herlufsholm OK               73:52              
    4 Lone Jorgensen             Herlufsholm OK               93:06              



D40  (9)       3960 m                          

    1 Ingela Thoresson           Andrarums IF                 35:09 G            
    2 Annika Möller              Helsingborgs SOK             38:32 G            
    3 Margareta Rylander         FK Göingarna                 44:58 S            
    4 Mia Åberg                  Eslövs FK                    45:20 S            
    5 Carolina Landin            Malmö OK                     45:46 S            
    6 Anna Torell                IS Kullen                    49:31 S            
    7 Carina Samuelsson          OK Tyringe                   55:36              

      Susanne Burström           FK Boken                  ej start              
      Maria Lenning              Skåneslättens OL          ej start              



D45  (13)      3960 m                          

    1 Maritha Henriksson         Eksjö SOK                    35:27 G            
    2 Lotta Gyllensten           Skåneslättens OL             37:03 G            
    3 Kati Németh                Stigmännen Karlshamn         39:12 G            
    4 Lena Olsson                Skåneslättens OL             39:30 G            
    5 Maritha Schön              Andrarums IF                 41:58 S            
    6 Wiveka Ernstsson           FK Göingarna                 46:11 S            
    7 Lotta Hansson              OK Kontinent                 48:35 S            
    8 Barbro Norrestam           Helsingborgs SOK             49:52 S            
    9 Margareta Olsson           OK Tyringe                   53:49 B            
   10 Gudrun Nilsson             Andrarums IF                 55:08              
   11 Sölvi Björsvik.            FK Göingarna                 67:31              
   12 Christel Hansson           OK Kontinent                 77:26              

      Agneta Erfors              OK Torfinn                ej start              



D50  (7)       3450 m                          

    1 Ingela Ekelöv              Skåneslättens OL             27:38 G            
    2 Eva Folkesson Lööf         OK Pan-Kristianstad          27:44 G            
    3 Inger Frick-Norling        FK Göingarna                 35:58 S            
    4 Åsa Svensson               OK Pan-Kristianstad          39:31 S            
    5 Monica Martinsson          OK Tranan                    39:37 S            
    6 Ingrid Nyberg              FK Åsen                      51:03              

      Ina Lindeberg              Skåneslättens OL          ej start              



D55  (6)       3450 m                          

    1 Eva Tykesson               Rävetofta OK                 31:05 G            
    2 Inger Glans                OK Torfinn                   38:22 S            
    3 Karin Larsson              OK Kompassen                 45:25 B            
    4 Sonja Hammar               OK Kompassen                 53:11              
    5 Barbro Nilsson             Andrarums IF                 58:41              

      Ulla Olsson                FK Boken                  ej start              


Puls &  löparklockor mm Watch Out!
D60 (12) 3450 m 1 Gull Svensson Tockarps IK 39:44 G 2 Maj-Britt Byström Rävetofta OK 43:37 G 3 Anna-Lisa Hansson OK Pan-Kristianstad 44:40 S 4 Karin Persson OK Tyringe 46:10 S 5 Astrid Johannesson Helsingborgs SOK 46:21 S 6 Britt Åkesson Hässleholms OK 47:13 S 7 Siw Nilsson OK Kompassen 49:53 S 8 Britt Bülow Malmö OK 52:06 S 9 Karin Bengtsson OK Kompassen 53:44 S 10 Kristina Fransson OK Virdarna 58:41 B 11 Kerstin Nilsson Tormestorps IF 67:16 12 Gunnel Nilsson Malmö OK 67:18 D65 (9) 2890 m 1 Ann-Charlotte Jensen Andrarums IF 33:17 G 2 Gunilla Grönblad Härlövs IF 35:15 G 3 Karin Jakobsson Eslövs FK 36:32 G 4 Eva Åberg Frosta OK 36:57 G 5 Inga-Britt Bengtsson OK Pan-Kristianstad 37:14 G 6 Birgit Palm FK Boken 38:55 S 7 Astrid Pärssinen OK Silva 44:23 S 8 Gudrun Olofsson Hjärnarps GH OL 47:38 S 9 Lena Pehrsson OK Silva 53:51 D70 (2) 2750 m 1 Gun Hansson Andrarums IF 36:06 G Kerstin Granstedt OK Pan-Kristianstad ej start D75 (4) 2750 m 1 Clarie Ek OK Pan-Kristianstad 32:57 G 2 Marianne Ericsson Tockarps IK 42:09 S 3 Edith Borg Helsingborgs SOK 61:18 4 Solvey Bergdahl Helsingborgs SOK 67:09 H10 (3) 2270 m 1 Isak Prellner Skåneslättens OL 42:40 2 Samuel Giselsson Ronneby OK 82:40 Kevin Mattsson Malmö OK ej start H12 (5) 3200 m 1 Johan Lenning Skåneslättens OL 45:49 2 Alfred Najvik OK Pan-Kristianstad 54:50 Sondre Björsvik FK Göingarna Ej godk. Shane Mattsson Malmö OK ej start Joel Einarsson OK Torfinn ej start H14 (7) 4220 m 1 Alexander Björsvik FK Göingarna 42:28 2 Marcus Nilsson Kempff Hässleholms OK 44:00 3 Torgny Torell IS Kullen 48:04 4 Elias Henriksson Helsingborgs SOK 49:58 5 Jonathan Krackhardt IS Kullen 51:05 6 Rasmus Hansen Herlufsholm OK 70:08 Mattias Jacobsson Malmö OK ej fullf. H16 (2) 5320 m 1 Jonathan Möller Helsingborgs SOK 64:43 Kristian Oxenstierna Skåneslättens OL ej start H 17-20 (2) 5320 m 1 Rasmus Budso Herlufsholm OK 67:47 2 Carl Ohrlander OK Pan-Kristianstad 76:45 Rita in eller se vägvalen på RunOway!! H35 (11) 6480 m 1 Håkan Palm FK Boken 42:19 G 2 Thomas Nilsson Eslövs FK 45:48 G 3 Heide Persson Andrarums IF 46:48 G 4 Bengt Olsson Eslövs FK 47:41 G 5 Magnus Jonasson Malmö OK 48:51 S 6 Jesper Borsting Herlufsholm OK 50:44 S 7 Bo-Arne Olsson Eslövs FK 52:09 S 8 Mattias Åberg Eslövs FK 52:42 S 9 Arne Kristensen Herlufsholm OK 58:22 S 10 Jan Truelsen Herlufsholm OK 64:59 B 11 Jesper Rundbäck Eksjö SOK 67:12 H40 (7) 6290 m 1 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 44:56 G 2 Niklas Edvardsson Hästveda OK 46:34 G 3 Ulf Mattsson Malmö OK 50:25 S 4 Håkan Grubb Malmö OK 52:22 S 5 Jan Lenning Skåneslättens OL 59:47 S Staffan Ahltin Malmö OK ej start Ulf Linderfalk Skåneslättens OL ej start H45 (9) 5700 m 1 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 37:50 G 2 Sven Giselsson Ronneby OK 49:28 S 3 Stefan Norrestam Helsingborgs SOK 51:19 S 4 Jörgen Göransson FK Göingarna 54:26 B 5 Jan-I Nygren FK Boken 56:24 B 6 Smén Nilsson Andrarums IF 59:11 7 Anders Hansson OK Kontinent 62:20 8 Claus Mikkelsen Herlufsholm OK 69:06 Andreas Oxenstierna Skåneslättens OL ej start H50 (10) 5260 m 1 Bengt Larsson FK Göingarna 38:41 G 2 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 41:18 G 3 Thomas Nilsson FK Göingarna 43:01 S 4 Lars-Göran Nyberg FK Åsen 47:55 S 5 Mikael Svensson OK Pan-Kristianstad 48:50 S 6 Stellan Martinsson OK Tyringe 50:23 S 7 Leif Carlsson OK Kontinent 54:27 S 8 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 57:18 B 9 Rolf Nilsson Frosta OK 59:06 Torgny Ottosson OK Torfinn ej start H55 (15) 5260 m 1 Ken Ragnarsson OK Kompassen 38:25 G 2 Kjell Martinsson OK Tranan 42:19 G 3 Bengt-Göran Månsson OK Pan-Kristianstad 42:48 G 4 Göran Johnsson Skåneslättens OL 44:47 S 5 Kenth Sundgren OK Silva 47:43 S 6 Lars Lindborg Tormestorps IF 48:45 S 7 Roland Dahlman Malmö OK 48:56 S 8 Kent Nilsson Andrarums IF 54:34 S 9 Sven Erik Frick FK Göingarna 60:50 10 Sven-Erik Persson Frosta OK 66:37 11 Kaare Hansson Malmö OK 76:39 Bengt Hansson Andrarums IF ej start Gunnar Lundquist Frosta OK ej start Sven-Inge Svensson Hässleholms OK ej start Lars Johansson Malmö OK ej start H60 (27) 4620 m 1 Agne Bengtsson OK Kompassen 33:42 G 2 Leif Sandgren Frosta OK 34:47 G 3 Ingvar Persson FK Åsen 41:01 S 4 Gert Olsson Skåneslättens OL 41:53 S 5 Håkan Nilsson Malmö OK 41:56 S 6 Erland Martinsson OK Tyringe 43:58 S 7 John Ohlandersson Örkelljunga FK 43:59 S 8 Mats Håkansson Malmö OK 44:20 S 9 Jan-Evert Ohlsson Andrarums IF 44:36 S 10 Eric Tenland Stigmännen Karlshamn 46:54 S 11 Lars Persson OK Kompassen 47:01 S 12 Ingvar Schön Andrarums IF 47:05 S 13 Börje Åkesson Frosta OK 47:35 S 14 Christer Grönblad Härlövs IF 48:13 B 15 Gösta Svensson Rävetofta OK 50:43 B 16 Leif Karlsson Frosta OK 51:29 17 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 52:56 18 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 57:39 19 Jan Persson Ystads OK 58:24 20 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 59:49 21 Roland Nilsson OK Kompassen 60:53 22 Bo BÜlow Malmö OK 65:15 23 Lars-Göran Berquist Simrishamns OK 69:23 Lars Olsson FK Boken ej start Göran Larsson OK Kompassen ej start Lennart Svensson Rävetofta OK ej start Per-Olof Fernberg IS Skanne ej start H65 (23) 4390 m 1 Kjell Månsson Ronneby OK 40:42 G 2 Nils-Eric Ericsson FK Åsen 41:10 G 3 Lars Hylén Skåneslättens OL 42:27 G 4 Bertil Olofsson Andrarums IF 42:42 G 5 Erling Larsson Hässleholms OK 43:02 G 6 Karl-Axel Nilsson Kungälvs OK 44:21 G 7 Henrik Bergman OK Tranan 45:34 G 8 Anders Carlsson Skåneslättens OL 45:58 G 9 Raimo Salminen Växjö OK 46:56 S 10 Gunnar Sandström OK Pan-Kristianstad 48:52 S 11 Öyvind Jensen Andrarums IF 49:31 S 12 Nils Mårtensson Andrarums IF 53:20 S 13 Nils Åke Nilsson Härlövs IF 55:53 S 14 Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 55:55 S 15 Nils Johannesson Helsingborgs SOK 57:09 S 16 Benny Johansson Malmö OK 57:44 S 17 Mats Rosén Hästveda OK 68:19 18 Lennart Nilsson Malmö OK 71:26 Bror Elofsson Frosta OK ej fullf. Ebbe Pehrsson OK Silva ej fullf. Sven Levin Andrarums IF ej start Inge Persson FK Boken ej start Ola Nordtorp Helsingborgs SOK ej start H70 (13) 4390 m 1 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 46:43 G 2 Börje Nilsson Hässleholms OK 47:22 G 3 Gunnar Friberg OK Kompassen 53:26 S 4 Klas Tykesson Rävetofta OK 55:11 S 5 Torbjörn Wingqvist Skåneslättens OL 56:16 S 6 Einar Sjöström Rävetofta OK 57:38 S 7 Göran Seger FK Boken 57:41 S 8 Bengt-Åke Bengtsson OK Pan-Kristianstad 64:29 S 9 Nils-Gustav Svensson OK Kompassen 75:39 10 Bengt Åberg Frosta OK 80:22 Bengt I Nilsson Frosta OK ej start Lennart Johansson Hässleholms OK ej start Arne Gustafsson Malmö OK ej start H75 (14) 2890 m 1 Leif Claesson Tormestorps IF 27:34 G 2 Kjell-Arne Pettersson Härlövs IF 30:59 G 3 Per Fresk Frosta OK 32:32 S 4 Hans Holmqvist Örkelljunga FK 33:06 S 5 Åke Strand Örkelljunga FK 35:43 S 6 Ahti Pärssinen OK Silva 38:10 S 7 Owe Åkesson Härlövs IF 38:56 S 8 Leo Åkesson Härlövs IF 39:30 S 9 Bengt Edvardsson OK Torfinn 40:04 B 10 Nils-Åke Nilsson Andrarums IF 40:46 B 11 Nils Rågstedt IS Kullen 41:30 B 12 Ove Nordahl Simrishamns OK 45:15 13 Arne Andersson Eslövs FK 52:56 14 Ingvar Pettersson Hässleholms OK 55:51 H80 (8) 2750 m 1 Rune Isaksson Helsingborgs SOK 31:52 G 2 Arne Nordahl Örkelljunga FK 33:32 G 3 Curth Svensson Skåneslättens OL 35:46 G 4 Åke Dahlström FK Snapphanarna 36:37 S 5 Hans Lindin Malmö OK 41:53 S 6 Ragnar Bengtsson FK Snapphanarna 42:50 S 7 Torsten Hermodsson Malmö OK 51:30 Denny Hallström Malmö OK ej start H85 (3) 2750 m 1 Claes Claesson Malmö OK 46:06 G 2 Nils Lundin Andrarums IF 49:12 G 3 Åke Åkesson Helsingborgs SOK 67:01 B U3 (1) 3200 m Silje Björsvik FK Göingarna ej fullf.

Puls &  löparklockor mm Watch Out!
Öppen 1 (12) 2270 m 1 Hampus Ågren Lunds OK 31:42 B 2 Allan Hedberg Lunds OK 35:31 B 3 Frederik Lobanoff Herlufsholm OK 36:22 B 4 Lucas Nordenstedt Herlufsholm OK 37:27 B 5 Theo Pistora Lunds OK 39:23 B 6 Linnea Åberg Eslövs FK 41:55 B 7 Astrid Einarsson OK Torfinn 45:09 8 Tina Ljungqvist Lunds OK 93:31 Theo Lönnebacke Malmö OK ej fullf. Harry Lönnebacke Malmö OK ej fullf. Nora Ingvarsson Andrarums IF ej fullf. Viktoria Kacinskaja Andrarums IF ej fullf. Öppen 10 (9) 1850 m 1 Wilma Markholm Skåneslättens OL 25:55 B 2 Maja Tenghagen Härlövs IF 26:10 B 3 Tea Markholm Skåneslättens OL 27:42 B 4 Sofia Jeppsson Malmö OK 33:38 B 5 Sofia Rämmal Lunds OK 34:58 6 Matilda Rylander FK Göingarna 36:07 7 Carolin Gradin Andrarums IF 38:10 8 Amanda Bendsen Andrarums IF 38:13 9 Hjalmar Abrahamsson Lunds OK 61:46 Öppen 2 (14) 3200 m 1 Malin Heyden Lunds OK 37:09 B 2 Carl Rämmal Lunds OK 39:04 B 3 Göran Magnusson Laglös 45:26 B 4 Jesper Ågren Lunds OK 56:38 5 Filip Nyberg Ystads OK 58:07 6 Eva Rämmal Lunds OK 62:44 7 Ola Markholm Skåneslättens OL 62:47 8 Marie Hansson OK Kontinent 63:49 9 Gustav Abrahamsson Lunds OK 71:35 10 Kjell Nyberg IS Kullen 125:43 Anna Hermansson Helsingborgs SOK ej fullf. Annika Nilsson Eslövs FK ej fullf. Per Hansson OK Kontinent ej fullf. Sven Snogerup Lunds OK ej fullf. Öppen 3 (1) 4840 m 1 Kristina Persson Härlövs IF 105:49 B Öppen 4 (17) 3560 m 1 Kyrre Thalberg Lunds OK 38:46 B 2 Sara Linse Lunds OK 38:47 B 3 Anders Jeppsson Malmö OK 40:18 B 4 Anna Lööf OK Pan-Kristianstad 43:41 B 5 Katarina Stejre Malmö OK 46:16 B 6 Johanna Jeppsson Malmö OK 50:03 B 7 Lena Nielsen Helsingborgs SOK 54:30 8 Göran Rylander FK Göingarna 59:40 9 Jane Rottpeter Gammalsäterns IS 62:39 10 Sten Oddmo Härlövs IF 65:47 11 Karin Bertilsson Hässleholms OK 68:31 12 Pär Bertilsson Hässleholms OK 68:35 13 Martin Bertilsson Hässleholms OK 70:56 14 Anna-Maria Åberg Laglös 78:40 15 Malene Karberg Herlufsholm OK 81:50 16 Christina Assum Herlufsholm OK 83:12 17 Lennart Nilsson Rävetofta OK 92:00 Öppen 5 (17) 4070 m 1 Marie Svensson OK Pan-Kristianstad 33:54 B 2 Tina Kivivuori Hästveda OK 43:33 B 3 Anna Prellner Skåneslättens OL 44:07 B 4 Anders Heyden Lunds OK 44:30 B 5 Linda Olsson OK Tyringe 44:41 B 6 Lena Strand Markaryds FK 48:17 7 Emma Nilsson Andrarums IF 50:03 8 Rickard Henriksson Helsingborgs SOK 50:15 9 Amanda Nyberg Ystads OK 50:42 10 Niklas Henriksson Tormestorps IF 52:34 11 Håkan Malmgren Malmö OK 54:21 12 Ulrika Nygren FK Boken 54:56 13 Mats Nyberg Ystads OK 56:39 14 Ingvar Lennerstedt Lunds OK 57:27 15 Camilla Carlsson Härlövs IF 57:59 16 Evelina Edlund IK Ymer 67:56 17 Rolf Nilsson Andrarums IF 69:21 Öppen 6 (6) 5320 m 1 Klas Bergman Östersunds OK 45:13 B 2 Jon Hellsten Klubb Sisu 50:48 B 3 Mårten Johansson Laglös 52:40 B 4 Jakob Hellsten Laglös 56:00 B 5 Patrick Persson Härlövs IF 62:06 6 Anders Nilsson Malmö OK 62:22 Öppen 7 (15) 2880 m 1 Johan Aspegren OK Kontinent 20:41 B 2 Marie Svensson Rävetofta OK 29:06 3 Marie Markholm Skåneslättens OL 29:31 4 Mikael Johansson OK Tranan 32:59 5 Benny Aspegren OK Kontinent 34:00 6 Ingvar Persson OK Tyringe 34:20 7 Tina Hagård Rävetofta OK 41:01 8 Leif Johannesson Markaryds FK 44:58 9 Anita Olsson OK Silva 45:05 10 Ann-Christin Aspegren OK Kontinent 47:52 11 Eva-Lena Ekblad Eslövs FK 53:03 12 Ching-Pei Chen Trollhättans SK 53:28 13 Inga Andersson Eslövs FK 53:39 14 Allan Hammar OK Kompassen 60:13 15 Claes Lindberg Laglös 65:04 Öppen 8 (21) 5260 m 1 Anders Svensson Rävetofta OK 39:46 B 2 Christian Glantz Andrarums IF 42:46 B 3 Jon Olsson Tockarps IK 46:38 B 4 Andreas Ekblad Frosta OK 47:43 B 5 Yngve Ernstsson FK Göingarna 47:58 B 6 Tobias Persson OK Kompassen 49:01 B 7 Peter Held Rävetofta OK 50:16 B 8 Ingemar Svensson Lunds OK 50:57 B 9 Tomas Rosén Hästveda OK 51:36 B 10 Åke Olsson Hässleholms OK 52:10 11 Eric Olsson Tockarps IK 53:23 12 Gert Olsson Tockarps IK 54:29 13 Sven Olsson OK Silva 54:39 14 Magnus Holmquist OK Pan-Kristianstad 55:39 15 Maureen Olsson OK Vilse 87 60:50 16 Kjell Westlund Malmö OK 65:58 17 Sten-Åke Kvist IS Kullen 70:19 18 Kjell Wilhelmsson Andrarums IF 72:29 19 Sven Törnqvist Tormestorps IF 76:51 20 Per-Olof Bondesson Frosta OK 79:43 21 Kristina Landgren Malmö OK 82:09 Öppen 9 (12) 6480 m 1 Robert Andreasson Emmaboda Verda OK 42:36 B 2 Richard Johansson OK Pan-Kristianstad 43:28 B 3 Daniel Svensson Gammalsäterns IS 49:49 B 4 Jimmy Olsson OK Dacke 50:41 B 5 Magnus Tenghagen Härlövs IF 51:28 B 6 Thomas Conrad Larsen O-63 52:55 B 7 Bengt Johnson Rävetofta OK 58:07 8 Jonas Prellner Skåneslättens OL 58:22 9 Hans Persson Andrarums IF 59:17 10 Kim Folander O-63 64:40 11 Anders Wallner Lunds OK 64:43 12 Per Jensen Malmö OK 72:55
Uppdaterad: 06 APR 2008 14:57 Skribent: Peter Hedberg

Sankt Hans eXtrem










Bra cykelhandlare i Lund


Tesika - Bra företag!

Moroten och Piskan - Din lunchrestaurang på LTH

Actic Olympen - Din träningsanläggning
Skult - Ditt bästa klipp

Lundachark - Din köttbutik

Mossagården - Alltid ekologiskt Gårdsbutik, Café, Festival, E-handel

Glasmästar´n i Lund

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info