Hoppa till sidans innehåll

Startlista söndag 6 april


Söndag Romeleträffen Lunds OK Fredag 2008-04-04 21:40
Startlista med efteranmälda

skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Följande klasser är strukna: H18, H20, D18, D20, D17-20, D80,
U1, U3, U4 & INSKOLNING. Frågor mm, kontakta Peter Hedberg 046-55110 eller This is a mailto link

 

 

 


     Bricka Namn                   Klubb                   Start                


D10  (3)                      2270 m                                                      

    234873 Sofie Persson          Härlövs IF              10:02                
     43501 Annika Schimmel        Andrarums IF            10:07                
     46935 Astrid Henriksson      Helsingborgs SOK        10:12                



D12  (3)                      3200 m                                                      

     28726 Amanda Nilsson         Skåneslättens OL        10:31                
    960502 Patricia Edgarsson     Andrarums IF            10:36                
    308020 Kristine Borsting      Herlufsholm OK          10:41                



D14  (1)                      3640 m                                                      

     17409 Annika Jönsson         Skåneslättens OL        10:00                



D16  (2)                      4390 m                                                      

    256877 Lovisa Wihlborg        Malmö OK                10:24                
    408848 Emma Norrestam         Helsingborgs SOK        10:26                



D21  (20)                     5000 m                                                      

    259024 Kajsa Falkman          Kils OK                 9:55                 
     16183 Linda Wennerlund       Göteborg-Majorna OK     9:58                 
     26657 Kerstin Persson        FK Göingarna            10:01                
     16161 Carolina Nilsson       OK Kompassen            10:04                
     12413 Jenny Martinsson       OK Tranan               10:07                
    580810 Christina Olsson       Skåneslättens OL        10:10                
    256864 Jennica Senneberg      Malmö OK                10:13                
     17078 Ida Thuresson          OK Pan-Kristianstad     10:16                
     26658 Ingrid Svantesdotter-L FK Göingarna            10:19                
     19078 Johanna Weidolf        Eslövs FK               10:22                
     38701 Helena Westling        Södra Skåningarnas Skyt 10:25                
    246004 Rocio Huerta-Balague   Falköpings AIK OK       10:28                
    832298 Sofia Andersson        OK Hällen               10:31                
    710627 Anna Envall            IK Hakarpspojkarna      10:34                
    404334 Diana Persson          FK Göingarna            10:37                
     16180 Maria Persson          OK Kompassen            10:40                
     18245 Maria Carlsson         Andrarums IF            10:43                
    229759 Anna Hellner           Istrums SK              10:46                
    870514 Lovisa Berg            OK Vilse 87             10:49                
    711011 Susanne Andersson      OK Pan-Kristianstad     10:52                



D35  (4)                      4480 m                                                      

    347123 Lykke Berg             Herlufsholm OK          10:02                
    700413 Sara Giselsson         Ronneby OK              10:08                
    417512 Lone Jorgensen         Herlufsholm OK          10:14                
    256898 Anneli Lönnebacke      Malmö OK                10:20                



D40  (9)                      3960 m                                                      

    256840 Carolina Landin        Malmö OK                10:37                
    203912 Margareta Rylander     FK Göingarna            10:40                
    244628 Annika Möller          Helsingborgs SOK        10:43                
    213855 Carina Samuelsson      OK Tyringe              10:46                
    681219 Ingela Thoresson       Andrarums IF            10:49                
     27300 Susanne Burström       FK Boken                10:52                
    209018 Maria Lenning          Skåneslättens OL        10:55                
    217618 Anna Torell            IS Kullen               10:58                
    354671 Mia Åberg              Eslövs FK               11:01                



D45  (13)                     3960 m                                                      

     41697 Maritha Henriksson     Eksjö SOK               9:58                 
     26659 Wiveka Ernstsson       FK Göingarna            10:01                
    408845 Barbro Norrestam       Helsingborgs SOK        10:04                
     18985 Lena Olsson            Skåneslättens OL        10:07                
     36677 Lotta Hansson          OK Kontinent            10:10                
     16984 Maritha Schön          Andrarums IF            10:13                
    216346 Kati Németh            Stigmännen Karlshamns O 10:16                
    245267 Sölvi Björsvik.        FK Göingarna            10:19                
    213889 Margareta Olsson       OK Tyringe              10:22                
    245825 Lotta Gyllensten       Skåneslättens OL        10:25                
     47432 Christel Hansson       OK Kontinent            10:28                
    256330 Gudrun Nilsson         Andrarums IF            10:31                
    590504 Agneta Erfors          OK Torfinn              10:34                



D50  (7)                      3450 m                                                      

     17407 Ina Lindeberg          Skåneslättens OL        10:25                
     29773 Eva Folkesson Lööf     OK Pan-Kristianstad     10:27                
     12370 Monica Martinsson      OK Tranan               10:29                
    581203 Ingela Ekelöv          Skåneslättens OL        10:31                
     26656 Inger Frick-Norling    FK Göingarna            10:33                
     17073 Åsa Svensson           OK Pan-Kristianstad     10:35                
     15912 Ingrid Nyberg          FK Åsen                 10:37                



D55  (6)                      3450 m                                                      

     15381 Ulla Olsson            FK Boken                10:01                
    500417 Karin Larsson          OK Kompassen            10:05                
     18982 Eva Tykesson           Rävetofta OK            10:09                
    240951 Barbro Nilsson         Andrarums IF            10:13                
     16189 Sonja Hammar           OK Kompassen            10:17                
    354084 Inger Glans            OK Torfinn              10:21                



D60  (12)                     3450 m                                                      

     16300 Maj-Britt Byström      Rävetofta OK            9:57                 
     16604 Britt Åkesson          Hässleholms OK          10:39                
     17044 Gull Svensson          Tockarps IK             10:41                
    351521 Siw Nilsson            OK Kompassen            10:43                
     17508 Gunnel Nilsson         Malmö OK                10:45                
     28667 Anna-Lisa Hansson      OK Pan-Kristianstad     10:47                
     17923 Astrid Johannesson     Helsingborgs SOK        10:49                
     16936 Kristina Fransson      OK Virdarna             10:51                
    262141 Karin Persson          OK Tyringe              10:53                
     16187 Karin Bengtsson        OK Kompassen            10:55                
     17529 Britt Bülow            Malmö OK                10:57                
    204474 Kerstin Nilsson        Tormestorps IF          10:59                



D65  (9)                      2890 m                                                      

     28670 Inga-Britt Bengtsson   OK Pan-Kristianstad     10:45                
     16629 Ann-Charlotte Jensen   Andrarums IF            10:47                
     36748 Astrid Pärssinen       OK Silva                10:49                
     19062 Karin Jakobsson        Eslövs FK               10:51                
     15383 Birgit Palm            FK Boken                10:53                
     28772 Eva Åberg              Frosta OK               10:55                
     28565 Gunilla Grönblad       Härlövs IF              10:57                
     13791 Lena Pehrsson          OK Silva                10:59                
     16055 Gudrun Olofsson        Hjärnarps GH OL         11:01                



D70  (2)                      2750 m                                                      

    209080 Kerstin Granstedt      OK Pan-Kristianstad     10:03                
     16974 Gun Hansson            Andrarums IF            10:09                



D75  (4)                      2750 m                                                      

     17907 Solvey Bergdahl        Helsingborgs SOK        10:42                
     28666 Clarie Ek              OK Pan-Kristianstad     10:45                
     17910 Edith Borg             Helsingborgs SOK        10:48                
    208390 Marianne Ericsson      Tockarps IK             10:51                



H10  (3)                      2270 m                                                      

    245988 Samuel Giselsson       Ronneby OK              10:17                
     17401 Isak Prellner          Skåneslättens OL        10:22                
    330855 Kevin Mattsson         Malmö OK                10:27                



H12  (5)                      3200 m                                                      

    245252 Sondre Björsvik        FK Göingarna            10:01                
    404329 Joel Einarsson         OK Torfinn              10:06                
    330888 Shane Mattsson         Malmö OK                10:11                
    208218 Alfred Najvik          OK Pan-Kristianstad     10:16                
    340677 Johan Lenning          Skåneslättens OL        10:21                



H14  (7)                      4220 m                                                      

    350559 Torgny Torell          IS Kullen               10:10                
    245237 Alexander Björsvik     FK Göingarna            10:15                
    347384 Mattias Jacobsson      Malmö OK                10:20                
    244674 Jonathan Krackhardt    IS Kullen               10:25                
    940111 Marcus Nilsson Kempff  Hässleholms OK          10:30                
    347105 Rasmus Hansen          Herlufsholm OK          10:35                
    341281 Elias Henriksson       Helsingborgs SOK        10:40                



H16  (2)                      5320 m                                                      

    347486 Jonathan Möller        Helsingborgs SOK        10:04                
    309164 Kristian Oxenstierna   Skåneslättens OL        10:16                



H 17-20  (2)                  5320 m                                                      

    308024 Rasmus Budso           Herlufsholm OK          10:02                
    217288 Carl Ohrlander         OK Pan-Kristianstad     10:10                



H21  (22)                     7770 m                                                      

    810517 Per Aspegren           OK Kontinent            9:51                 
    880301 Linus Bohman           Hjärnarps GH OL         9:54                 
    811028 Per-Åke Bligård        Göteborg-Majorna OK     9:57                 
    262639 Bo Söderqvist          IF Vildsvinet           10:00                
     19060 Pär Fridsell           OK Pan-Kristianstad     10:03                
    820282 Patrik Johansson       Helsingborgs SOK        10:06                
    205243 Per-Ola Olsson         OK Vilse 87             10:09                
    770531 Anders Frick           Trollhättans SK         10:12                
     26629 Joakim Ferm            FK Göingarna            10:15                
    740319 Greger Berglund        IFK Lidingös Skid o OK  10:18                
    551100 Peder Kock             OK Pan-Kristianstad     10:21                
    850709 Henrik Johansson       Falköpings AIK OK       10:24                
    352709 Erik Larsson           Järfälla OK             10:27                
     15373 Robert Lövdahl         FK Boken                10:30                
    860222 Anna (Humlaröd) Persso FK Göingarna            10:33                
    247541 Mikael Nilsson         OK Kontinent            10:36                
    620419 Elis Bengtsson         Malungs OK Skogsmårdarn 10:39                
     12643 Jonathan Gunnarsson    OK Pan-Kristianstad     10:42                
    560209 Fredrik Hjort          Helsingborgs SOK        10:45                
     10109 Emil Ingvarsson        OK Vilse 87             10:48                
    781206 Magnus Härwell         Eslövs FK               10:51                
    720907 Magnus Granqvist       FK Göingarna            10:54                



H35  (11)                     6480 m                                                      

    308018 Jesper Borsting        Herlufsholm OK          10:08                
    711117 Thomas Nilsson         Eslövs FK               10:11                
    730412 Heide Persson          Andrarums IF            10:14                
    730912 Magnus Jonasson        Malmö OK                10:17                
     19087 Mattias Åberg          Eslövs FK               10:20                
    302184 Jan Truelsen           Herlufsholm OK          10:23                
    419688 Jesper Rundbäck        Eksjö SOK               10:26                
    630912 Bengt Olsson           Eslövs FK               10:29                
    417520 Arne Kristensen        Herlufsholm OK          10:32                
     15359 Håkan Palm             FK Boken                10:35                
    710504 Bo-Arne Olsson         Eslövs FK               10:38                



H40  (7)                      6290 m                                                      

    340672 Ulf Linderfalk         Skåneslättens OL        9:59                 
    204496 Staffan Ahltin         Malmö OK                10:03                
    671112 Niklas Edvardsson      Hästveda OK             10:07                
    306139 Ulf Mattsson           Malmö OK                10:11                
    209013 Thomas Najvik          OK Pan-Kristianstad     10:15                
    355008 Håkan Grubb            Malmö OK                10:19                
    340699 Jan Lenning            Skåneslättens OL        10:23                



H45  (9)                      5700 m                                                      

    620813 Sven Giselsson         Ronneby OK              10:48                
     47431 Anders Hansson         OK Kontinent            10:50                
     12216 Ulf Jungstrand         OK Skogsfalken          10:52                
    408855 Stefan Norrestam       Helsingborgs SOK        10:54                
    245245 Jörgen Göransson       FK Göingarna            10:56                
    308180 Claus Mikkelsen        Herlufsholm OK          10:58                
     15375 Jan-I Nygren           FK Boken                11:00                
    309172 Andreas Oxenstierna    Skåneslättens OL        11:02                
    304872 Smén Nilsson           Andrarums IF            11:04                



H50  (10)                     5260 m                                                      

     36676 Leif Carlsson          OK Kontinent            10:41                
    259132 Rolf Ohrlander         OK Pan-Kristianstad     10:44                
     27919 Rolf Nilsson           Frosta OK               10:47                
     26644 Thomas Nilsson         FK Göingarna            10:50                
     15915 Lars-Göran Nyberg      FK Åsen                 10:53                
    561106 Ingmar Ekelöv          Skåneslättens OL        10:56                
     17072 Mikael Svensson        OK Pan-Kristianstad     10:59                
    540211 Torgny Ottosson        OK Torfinn              11:02                
     26643 Bengt Larsson          FK Göingarna            11:05                
    262135 Stellan Martinsson     OK Tyringe              11:08                



H55  (15)                     5260 m                                                      

     29686 Lars Johansson         Malmö OK                9:56                 
     30461 Kaare Hansson          Malmö OK                9:59                 
     26638 Sven Erik Frick        FK Göingarna            10:02                
     13798 Kenth Sundgren         OK Silva                10:05                
     17425 Göran Johnsson         Skåneslättens OL        10:08                
     27906 Sven-Erik Persson      Frosta OK               10:11                
    511230 Bengt Hansson          Andrarums IF            10:14                
     12346 Kjell Martinsson       OK Tranan               10:17                
     17070 Bengt-Göran Månsson    OK Pan-Kristianstad     10:20                
      6188 Roland Dahlman         Malmö OK                10:23                
    500403 Lars Lindborg          Tormestorps IF          10:26                
     16157 Ken Ragnarsson         OK Kompassen            10:29                
     28702 Gunnar Lundquist       Frosta OK               10:32                
    240949 Kent Nilsson           Andrarums IF            10:35                
     25479 Sven-Inge Svensson     Hässleholms OK          10:38                



H60  (27)                     4620 m                                                      

     36139 Per-Olof Fernberg      IS Skanne               9:59                 
    344124 Lars-Göran Berquist    Simrishamns OK          10:01                
     15905 Ingvar Persson         FK Åsen                 10:03                
     17490 Bo BÜlow               Malmö OK                10:05                
    404145 Roland Nilsson         OK Kompassen            10:07                
    263067 Gösta Svensson         Rävetofta OK            10:09                
    246196 Sven-Åke Karlsson      IK Hakarpspojkarna      10:11                
     27904 Nils-Erik Bondesson    Frosta OK               10:13                
     12343 Jan-Evert Ohlsson      Andrarums IF            10:15                
    500740 Gert Olsson            Skåneslättens OL        10:17                
    987000 Agne Bengtsson         OK Kompassen            10:19                
     12047 Jan Persson            Ystads OK               10:21                
     15380 Lars Olsson            FK Boken                10:23                
     27905 Leif Karlsson          Frosta OK               10:25                
    947815 Eric Tenland           Stigmännen Karlshamns O 10:27                
    213888 Erland Martinsson      OK Tyringe              10:29                
     17492 Mats Håkansson         Malmö OK                10:31                
     16159 Lars Persson           OK Kompassen            10:33                
    263059 Lennart Svensson       Rävetofta OK            10:35                
     28567 Christer Grönblad      Härlövs IF              10:37                
     28763 Börje Åkesson          Frosta OK               10:39                
     16982 Ingvar Schön           Andrarums IF            10:41                
     11010 Håkan Nilsson          Malmö OK                10:43                
    600109 Göran Larsson          OK Kompassen            10:45                
     18979 Ingmar Tykesson        Rävetofta OK            10:47                
     17156 John Ohlandersson      Örkelljunga FK          10:49                
     27924 Leif Sandgren          Frosta OK               10:51                



H65  (23)                     4390 m                                                      

    240952 Bertil Olofsson        Andrarums IF            9:58                 
     17488 Lennart Nilsson        Malmö OK                10:28                
     10075 Nils Mårtensson        Andrarums IF            10:30                
     16080 Gunnar Sandström       OK Pan-Kristianstad     10:32                
     33558 Henrik Bergman         OK Tranan               10:34                
     42221 Lars Hylén             Skåneslättens OL        10:36                
     15842 Mats Rosén             Hästveda OK             10:38                
    231309 Ola Nordtorp           Helsingborgs SOK        10:40                
     13796 Ebbe Pehrsson          OK Silva                10:42                
     16072 Johnny Malmgren        Hjärnarps GH OL         10:44                
     16994 Sven Levin             Andrarums IF            10:46                
     14400 Karl-Axel Nilsson      Kungälvs OK             10:48                
     28568 Nils Åke Nilsson       Härlövs IF              10:50                
    652007 Erling Larsson         Hässleholms OK          10:52                
     12557 Kjell Månsson          Ronneby OK              10:54                
     28713 Bror Elofsson          Frosta OK               10:56                
    306130 Benny Johansson        Malmö OK                10:58                
     16628 Öyvind Jensen          Andrarums IF            11:00                
     47196 Nils-Eric Ericsson     FK Åsen                 11:02                
     27297 Inge Persson           FK Boken                11:04                
    309169 Anders Carlsson        Skåneslättens OL        11:06                
    354710 Raimo Salminen         Växjö OK                11:08                
    347470 Nils Johannesson       Helsingborgs SOK        11:10                



H70  (13)                     4390 m                                                      

    208913 Bengt-Åke Bengtsson    OK Pan-Kristianstad     10:00                
     17427 Torbjörn Wingqvist     Skåneslättens OL        10:02                
     16632 Lennart Johansson      Hässleholms OK          10:04                
    663184 Klas Tykesson          Rävetofta OK            10:06                
     29914 Gunnar Friberg         OK Kompassen            10:08                
     27925 Bengt Åberg            Frosta OK               10:10                
    244630 Göran Seger            FK Boken                10:12                
    900100 Arne Gustafsson        Malmö OK                10:14                
    344115 Börje Nilsson          Hässleholms OK          10:16                
     28583 Einar Sjöström         Rävetofta OK            10:18                
     29917 Nils-Gustav Svensson   OK Kompassen            10:20                
     28703 Bengt I Nilsson        Frosta OK               10:22                
    300936 Peo Bengtsson          OK Pan-Kristianstad     11:12                



H75  (14)                     2890 m                                                      

     28723 Per Fresk              Frosta OK               10:00                
    264079 Owe Åkesson            Härlövs IF              10:03                
     19079 Arne Andersson         Eslövs FK               10:06                
    263800 Ahti Pärssinen         OK Silva                10:09                
     17151 Hans Holmqvist         Örkelljunga FK          10:12                
    404321 Bengt Edvardsson       OK Torfinn              10:15                
     28560 Leo Åkesson            Härlövs IF              10:18                
     10390 Ove Nordahl            Simrishamns OK          10:21                
    204454 Leif Claesson          Tormestorps IF          10:24                
     16619 Ingvar Pettersson      Hässleholms OK          10:30                
     33437 Kjell-Arne Pettersson  Härlövs IF              10:33                
     10025 Nils-Åke Nilsson       Andrarums IF            10:36                
    259442 Nils Rågstedt          IS Kullen               10:39                
     17179 Åke Strand             Örkelljunga FK          10:42                



H80  (8)                      2750 m                                                      

     17155 Arne Nordahl           Örkelljunga FK          9:57                 
     17483 Hans Lindin            Malmö OK                10:12                
    217151 Ragnar Bengtsson       FK Snapphanarna         10:15                
    802005 Rune Isaksson          Helsingborgs SOK        10:18                
     17482 Torsten Hermodsson     Malmö OK                10:21                
     17411 Curth Svensson         Skåneslättens OL        10:24                
     29995 Åke Dahlström          FK Snapphanarna         10:27                
    306959 Denny Hallström        Malmö OK                10:30                



H85  (3)                      2750 m                                                      

     17948 Åke Åkesson            Helsingborgs SOK        10:33                
     16988 Nils Lundin            Andrarums IF            10:36                
     28194 Claes Claesson         Malmö OK                10:39                



U3  (1)                       3200 m                                                      

    245242 Silje Björsvik         FK Göingarna            10:26                         



Öppen 1  (2)     2270 m    Fri starttid mellan 10:00-11.00                   

    216704 Lucas Nordenstedt      Herlufsholm OK                       
    347062 Frederik Lobanoff      Herlufsholm OK                      



Öppen 10  (1)    1850 m    Fri starttid mellan 10:00-11.00                   

    245223 Matilda Rylander       FK Göingarna                        



Öppen 3  (1)     4840 m    Fri starttid mellan 10:00-11.00                   

    234891 Kristina Persson       Härlövs IF                         



Öppen 4  (3)     3560 m     Fri starttid mellan 10:00-11.00                         

    258547 Göran Rylander         FK Göingarna                   
    308022 Malene Karberg         Herlufsholm OK                
    308125 Christina Assum        Herlufsholm OK                  



Öppen 5  (1)     4070 m     Fri starttid mellan 10:00-11.00                   

    408849 Rickard Henriksson     Helsingborgs SOK                  



Öppen 6  (1)     5320 m     Fri starttid mellan 10:00-11.00                   

    234869 Patrick Persson        Härlövs IF                       



Öppen 8  (1)     5260 m     Fri starttid mellan 10:00-11.00                   

     25568 Ching-Pei Chen         Trollhättans SK       
Uppdaterad: 04 APR 2008 21:37 Skribent: Peter Hedberg

Sankt Hans eXtrem










Bra cykelhandlare i Lund


Tesika - Bra företag!

Moroten och Piskan - Din lunchrestaurang på LTH

Actic Olympen - Din träningsanläggning
Skult - Ditt bästa klipp

Lundachark - Din köttbutik

Mossagården - Alltid ekologiskt Gårdsbutik, Café, Festival, E-handel

Glasmästar´n i Lund

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info