Hoppa till sidans innehåll

Funktionärslista för tävlingen den 29-30 mars 2014


Tävlingsdagarna börjar komma allt närmare, så det är dags för tävlingsledningen att hälsa er välkomna till tävlingförberedelserna. Vidare om planering och funktionärslistor

Respektive chef ansvarar för uppbyggnaden, att materialet finns på plats, genomförande och avslut.
Ni som har fått en uppgift och vet att ni har förhinder ring er ansvarige och meddela i god tid.
Containern ska vara packad senast tisdagen den 25 mars, för transportören vet inte vilken dag han har tid att köra den till Enehusa, men den skall vara framme senast fredagen den 28 mars kl 12,00. Uppbyggnaden av tävlingsplatsen börjar fredag eftermiddag, huvuddelen av styrkan bör vara på plats kl 14,00 övriga så tidigt som möjligt för det är mycket som skall byggas upp.

De funktionärer som har fått ett kryss utöver tävlingsdagarna ställer upp även den datum krysset står för, meddela tävlingsledningen (Britt och Kristina) om du har förhinder, kontaktinfo längst ner i listan.

Tisdagen den 25 mars kl 18.00 arbete i klubbstugan, kontroll av banpåtryck samt kartor i plastfickor m m.
Fredag 28 mars uppbyggnad av TC. Samling kl 14.00 för gemensamma insatser

Lördag 29 mars Tävlingsdag. På TC senast kl 8.00
Söndag 30 mars Tävlingsdag. PÅ TC senast kl 8.00

 

 

      25-mar 28-mar 29-mar 30-mar
Banläggning            
Anders Freij  Ansvarig lör 046-133663 x x x x
Lars Harrie Ansvarig sön 046-133538        
             
Markägarkontakt            
Bengt Bergman Ansvarig 040-230370   x x x
             
Kontrollutsättning            
Rasmus Grönlund Ansvarig  046-324662 x x x x
Fabian Ljungqvist även vätska     x x x
Peter Hedberg        x x x
Anders Svensson       x x x
Mikael Pihl       x x x
Ingela Andersson       x x x
Anders Irbäck       x x x
Jenny Björk       x x x
Göran Sundblom       x x x
Martin Wendt       x x x
Lotta Linsefors       x x x
             
Tävlingscentrum & toaletter          
Thomas Winbladh Ansvarig 040-462861 x x x x
Jan Hansson     x x x x
Christer Ljungquist       x x x
Malte Lennerstedt       x   x
Thomas Tuvesson       x   x
Fredrik Hugosson       x   x
             
      25-mar 28-mar 29-mar 30-mar
Sekretariat            
Michael Andersson Ansvarig 040-480028 x x x x
Gert Pettersson       x x x
Lars Harrie         x  
Claes Linsefors         x x
Per Linse         x x
Olle Lindeberg         x x
Anders Heyden         x x
Björn Linse         x x
Magnus Hammarskiöld         x x
Anne Hammarskiöld         x x
             
Start 1            
Rickard Swedenborg Ansvarig 046-125791 x x x x
Barbro Hugosson     x x x x
Folke Sjöberg     x x x x
Margareta Sjöberg     x x x x
Per Svenningsson       x x x
Ing-Britt Swedenborg     x x x x
Carl Swedenborg         x x
Bitte Pott         x x
Hanna Modin     x   x x
Cecilia Spångberg         x x
Alfred Henriksson         x x
Tobias Bladh         x x
Challengekursare           x
             
Start 2            
Anna Ljungqvist  Ansvarig 046-147808 x x x  
Benkt Andersson     x x x  
Ingemar Svensson     x x x  
Torill Svendsen     x x x  
Malin Ågren        x x  
Johan Gustafson       x x  
Anna Bredfelt       x x  
Elin Nyberg         x  
Peter Bengtslin         x  
Challengekursare         x  
             
Mål            
Kjell Björup Ansvarig lör 046-120028   x x  
Christer Ljungquist Ansvarig sön 046-       x
Kent Jönsson         x x
             
Parkering            
Sven Thelandersson Ansvarig 046-130010   x x x
Roland Axelsson         x x
Kent Jönsson även mål       x x
Erik Winbladh         x x
Erik Jönsson         x x
             
      25-mar 28-mar 29-mar 30-mar
Vägvakt            
Rolf Spångberg Ansvarig 046 -393368     x x
             
Priser            
Eva Rämmal Ansvarig 046-203041     x x
Mats Hagwall           x
Karin Hagwall           x
Rakel/Conny Wennemo       x  
Alfred Wennemo         x  
             
Resultat            
Ulf Minör Ansvarig 046-1364167   x x x
Anja Minör            
Anton Håkansson         x  
Niglas Rämmal         x x
             
             
Vätska             
Benkt Andersson Ansvarig 046-57975       x
Fabian Ljungqvist även utsättning       x
             
Barnpassning            
Maria Harrie  Ansvarig lör 046-133538     x  
Inga Ljungqvist Ansvarig sön 046-143989       x
Maria Johansson         x x
Tova Wennemo         x x
Cecilia Rämmal         x x
Jonas Hammarskiöld         x x
Anton Hansson         x x
             
             
Speaker            
Annika Wigren Ansvarig 046-201685     x x
Jenny Bredfelt         x x
             
Marka            
Aina Jeppsson Ansvarig 046-55144 x x x x
Anna-Lena Hansson       x x x
Jenny Winbladh         x x
Astrid Eriksson         x x
Karin Bergman         x x
Elsa Eriksson         x x
Nils Swedenborg         x x
Tova Hermodsson         x x
Helena Jönsson         x x
Frida Jönsson         x x
             
      25-mar 28-mar 29-mar 30-mar
Sjukvård            
Kristina Landgren (MOK) Ansvarig lör 0702-642180     x  
Emelie Eklöf  Ansvarig sön 0704-935353       x
             
             
Dusch            
Bo Anders Nilsson  Ansvarig 040-482092   x x x
Gudrun Nilsson     x x x x
Christer Jönsson       x   x
Nicklas Jönsson       x   x
Svante Lennerstedt       x   x
Mats Bredfelt       x   x
Kyrre Thalberg även knatteknat   x   x
             
             
Kontroll banpåtryck            
Benkt Andersson Ansvarig 046-57975 x x x x
             
Knatteknat            
Sara Snogerup Linse Ansvarig 046-188257   x x x
Kyrre Thalberg även dusch       x x
Rebecka Henriksson           x
Lova Henriksson           x
Jenny Gustafsson         x  
Felix Gustafsson         x  
             
Viltrapport            
Benkt Bergman Ansvarig 046-57975   x x x
Sedney Hugosson         x x
             
Press   0708-375224        
Peeter-Jaan Kask Ansvarig 040-480969     x x
             
Öppna banor            
Anders Ericsson Ansvarig 046-209578 x   x x
Åsa Ericsson     x   x x
Tom Lindberg       x x x
Kristin Lindberg     x   x x
             
Karttryckning   046-51729        
Gert Nilsson Ansvarig 0706-851729 x   x x
             
Kassör            
Ann-Kristin Sjöström Ansvarig 0760-321047
    x x
             
Tävlingsledning            
Britt Forsell Pirozzi Ansvarig 040-151335 x x x x
Kristina Hallander Spångberg Ansvarig  046-393368 x x x x
             
Uppdaterad: 28 FEB 2014 22:08 Skribent: Eva-Lotta Bengtslin

Sankt Hans eXtrem










Bra cykelhandlare i Lund


Tesika - Bra företag!

Moroten och Piskan - Din lunchrestaurang på LTH

Actic Olympen - Din träningsanläggning
Skult - Ditt bästa klipp

Lundachark - Din köttbutik

Mossagården - Alltid ekologiskt Gårdsbutik, Café, Festival, E-handel

Glasmästar´n i Lund

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info