Hoppa till sidans innehåll

Kalendern


Här kan du se alla aktiviteter som vi har i klubben. Grupperna Ungdom (Ungdomskalender) och Träning (Träningskalender) har egna kalendrar, där enbart de aktiviteter som berör dessa grupper visas. De flesta aktiviteter från dessa grupper syns dock även här i huvudkalendern.

 

Kalender (xls) för 2020 med klubbgemensamma aktiviteter finns HÄR

Kalender (xls) för 2017 med klubbgemensamma aktiviteter finns HÄR

Kalender (xls) för 2016 med klubbgemensamma aktiviteter finns HÄR

Kalender (xls) för 2015 med klubbgemensamma aktiviteter finns HÄR

Välj annan månad

MAJ 2022

|

Vecka Dag Aktiviteter
17sö 1
Första maj
18må 2
ti 3
  • 18:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning - Juniorer, seniorer och veteraner För träningsprogram, se sidan Tisdagsträning där även PM/info postas några dagar före resp tränin...
    Plats: Stallet eller annan plats
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Klubbmästerskap
    Plats: Södra Sandby
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Klubbmästerskap
    Plats: Södra Sandby
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Klubbmästerskap
    Plats: Södra Sandby
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Klubbmästerskap
    Plats: Södra Sandby
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Klubbmästerskap
    Plats: Södra Sandby
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Klubbmästerskap
    Plats: Södra Sandby
on 4
to 5
  • 18:03–19:03
    Kalender: Ungdomskalender
    Plats: Stallet
  • 18:30–19:30
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Löpträning
    Plats: Skrylle
  • 18:30–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Torsdagsträning vit grupp
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:30–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Nybörjarkurs orientering
    Plats: Stallet
fr 6
  • 16:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Läger och tävling 10-mila
    Plats: Ånnaboda
lö 7
  • Heldag
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Läger och tävling 10-mila
    Plats: Ånnaboda
sö 8
  • Heldag
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Läger och tävling 10-mila
    Plats: Ånnaboda
19må 9
ti 10
  • 18:00
    Kalender: LOK-kalendern
    Plats: 55°56'46.56"N 13°22'18.38"E
  • 18:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning - Juniorer, seniorer och veteraner För träningsprogram, se sidan Tisdagsträning där även PM/info postas några dagar före resp tränin...
    Plats: Stallet eller annan plats
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning gul grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning orange grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning lila grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
on 11
to 12
  • 18:30–19:30
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Löpträning
    Plats: Skrylle
  • 18:30–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Torsdagsträning vit grupp
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:30–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Nybörjarkurs orientering
    Plats: Stallet
fr 13
lö 14
sö 15
20må 16
ti 17
  • 18:00
    Kalender: LOK-kalendern
    Plats: 55°46'22.30"N 13°30'54.38"E
  • 18:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning - Juniorer, seniorer och veteraner För träningsprogram, se sidan Tisdagsträning där även PM/info postas några dagar före resp tränin...
    Plats: Stallet eller annan plats
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning gul grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning orange grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning lila grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
on 18
to 19
  • 18:30–19:30
    Kalender: Ungdomskalender
    Plats: Stallet
  • 18:30–19:30
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Löpträning
    Plats: Skrylle
  • 18:30–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Torsdagsträning vit grupp
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:30–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Nybörjarkurs orientering
    Plats: Stallet
fr 20
lö 21
sö 22
21må 23
ti 24
  • 18:00
    Kalender: LOK-kalendern
    Plats: 55°54'10.01"N 13°23'18.36"E
  • 18:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning - Juniorer, seniorer och veteraner För träningsprogram, se sidan Tisdagsträning där även PM/info postas några dagar före resp tränin...
    Plats: Stallet eller annan plats
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning gul grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning orange grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning lila grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
on 25
  • 18:30
    Kalender: MTB-O kalender
    Samlingsplats: https://goo.gl/maps/vVCkoCcQQQAhzpHY9
    Beskrivning: Sprintteknik på karta. Några kontroller på Vesums MTB-slinga, därefter ett gäng runtomkring i Staffanstorps utkanter, för att avsluta på MTB-slinga...
    Plats: Staffanstorp
to 26
  • 16:00–18:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: World cup publiktävling
    Plats: Borås
  • 18:30–19:30
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Löpträning
    Plats: Skrylle
Kristi himmelfärds dag
fr 27
lö 28
sö 29
22må 30
ti 31
  • 18:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning - Juniorer, seniorer och veteraner För träningsprogram, se sidan Tisdagsträning där även PM/info postas några dagar före resp tränin...
    Plats: Stallet eller annan plats
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning gul grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning orange grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema
  • 18:00–20:00
    Kalender: Ungdomskalender
    Beskrivning: Tisdagsträning lila grupp Stallet eller annan plats enligt schema
    Plats: Stallet eller annan plats enligt schema

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 112
E-post: This is a mailto link

Se all info