Hoppa till sidans innehåll

Funktionärsvalsmöte - 15/11 (länk under nyheten)

18 OKT 2020 08:55
Söndagen 15/11 kl.16:00 är det dags för funktionärsvalsmöte för 2021.
Nu är listan med funktionärer presenterade under nyheten!
  • Uppdaterad: 14 NOV 2020 22:58

Välkomna på funktionärsvalsmöte!

Länk till mötet: Funktionärsvalsmöte

Mötet kommer att ske genom Teams. Man behöver inte ha programvaran installerad på sin dator utan kan köra genom sin vanliga webläsare. Tänk på att stänga av din mikrofon under mötet och slå bara på den om du önskar säga något.

Under mötet väljs funktionärer till klubbens kommittéer för år 2021.

Valberedningen, dsv, Christer Ljungquist, Richard Andersson och Anders Ericsson arbetar just nu med laguppställningen för 2021.

I år blir upplägget för funktionärsvalsmöte lite annorlunda än tidigare år.
Under rådande restriktioner så väljer vi att flytta funktionärsvalsmötet från tisdagen efter första nattcupen till söndagen 15/11 kl.16:00 istället.

Mötet kommer att kunna följas via datorn.
Länken till mötet kommer att presenteras någon dag innan mötet.

Valberedningens förslag lyder:

Breddkommitté

 

Mats Bredfelt

 

Kyrre Thalberg 

 

Sara Snogerup Linse

 

Kristina Spångberg

 
   

Distributionsansvariga

 

Ingemar Svensson

 

Helge Helmersson

 
   

Hemsidesredaktör

 

Eva-Lotta Bengtslin

 
   

IT-kommitté

 

Malte Lennerstedt

 

Richard Andersson  

 
   

Juniorkommitté

 

Kristina Spångberg

 

Ingela Andersson

 

Pontus Gustavsson

 
   

Kartförsäljning

 

Gert Nilsson

 
   

Kartkommitté

 

Michael Andersson

 

Kjell Björup 

 

Lars Harrie

 

Raul Hindov

 

Christer Ljungquist

 

Gert Nilsson

 

Ingemar Svensson

 

Tor Hellberg

 

Allan Hedberg

 
   

Klädförsäljning

 

Aina Jeppsson (LOK kläder)

Ersättare önskas

Anna Ljungqvist (Ullmax)

Ersättare önskas

V.A. Kant  (Försäljning tisdagar)

 
   

LOK-stödsansvarig

 

Förslag: funktionen tas bort och delegeras till UK och juniorkommittén

 

 (för närvarande Ingrid/Ingela)

 
   

LUEK

 

(LOKs uttagnings- & elitkommitté)

 

Emelie Eklöf

 

Anna Hellner

 

Sara Snogerup-Linse

 

Pontus Gustavsson

 

Erik Schultz

 
   

Lundarundakommitté

 

Peter Bengtslin   

 

Inga Ljungquist   

 

Christer Ljungquist

 

Per Svenningsson 

 

Richard Bengtsson

 

Peter Hedberg (marknadsföring)

 
   

Marknads- och Sponsoransvarig

 

Niglas Rämmal

 

Christer Ljungquist  

 
   

Markägarkontakt

 

Annika Wigren (Skrylle)

 

Rolf Spångberg (Romeleåsen)

 Ny

Jens Sörvik (Vomb)

Ny

Christer Ljungquist (Revinge)

 

V. A. Kant (Bosarp)

 

Richard Bengtsson (Lund stad)

 
   

Materialförvaltare

 

Robert Bertilsson

 

Jan Hansson

 

Martin Wigren

 

Marcus Henningsson

 

Martin Lindsjö

 

Roelf Postema

 Ny
   

Mountainbike-O

 

Nils Pistora

 

Peter Hedberg

 

Annika Wigren 

 
   

Månadens Bana

 

Johan Gustafson

 

Marie Grönlund

 

Rasmus Grönlund

 
   

Naturpasset

 

Marie Grönlund 

 

Rasmus Grönlund

 

Christer Ljungquist 

 
   

Pre-O Ansvarig

 

Christer Ljungquist

 
   

Redaktionskommitté Årsskrift

 

Annika Wigren

 

Petra Eklund

 

V A Kant

 
   

Skolkommitté

 

Stig Olsson

 

Jenny Gustavsson

 
   

Skåneledsansvarig

 

Göran Zaar

 
   

Sekretariatsgruppen

 

Gert Pettersson 

 

Lars Harrie

 

Peter Bengtslin

 

Michael Andersson

 

Claes Linsefors

 

Petra Eklund

 

V. A. Kant  (Datorer programvara)

 
   

Standar- & Tältansvarig

 

Christer Ljungquist

 
   

Stugkommitté

 

Christer Ljungquist

 

Rikard Swedenborg

 

Jenny Gustafsson

Ny

Ann-Christine Larsson

Ny

   

Träningskommitté

 

Eva-Lotta Bengtslin   

 

Pontus Gustavsson

 

Johan Gustafson

 

Petra Eklund

 

Fabian Ljungquist    

 

Mikael Nilsson

 

Lotta Linsefors

Ny

   

Tävlingskommitté

 

Magnus Wallenborg

Ny/sammankallande

Anna Ljungqvist

 

Michael Andersson

 

Lotta Linsefors

 

Christer Ljungquist

 

Ingemar Svensson

 

Jens Sörvik

 

Kristina Spångberg

 

Hanna Modin

 

V A Kant

 
   

Tävlingsstatistik

 

Björn Linse

 
   

Ungdomskommitté

Sammankallande  delegeras till UK

Mats Ericsson

 

Lars Harrie

 

Catarina Hjelm

 

Karin Ringström

 

Marie Borggren

 

Ingrid Gustavsson

 

Tereza Planck

 

Pelle och Åsa Eneroth

 

Christer Ljungquist

 

Niglas Rämmal

(VT 2021)

Ing-Britt Swedenborg

 

Ruben Schmidt

Ny

Janne Petersen

Ny

Mattias Åberg

Ny

Linda Kanders

Ny

   
   

Välkomstkommitté

 

Christer Ljungquist

 

Örjan Larsson

Ny

Ing-Britt Swedenborg

 


Välkomna hälsar styrelsen.

Skribent: Annika Wigren
Epost: Adressen Gömd

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info