Hoppa till sidans innehåll

Styrelse och Funktionärer 2020


Styrelse, revisorer och valberedning 2020

Ordförande: Ing-Britt Swedenborg Epost styrelsen:
This is a mailto link
Vice ordf: Stefan Elf
Kassör: Ann-Kristin Sjöström  
Sekreterare: Annika Wigren  
Ledamot: Örjan Larsson  
Suppleanter: Mats Bredfelt  
  Aina Jeppsson  
Revisorer: Eva Rämmal  
  Lotta Linsefors  
Suppleanter: Inga Ljungquist  
  Per Svenningsson  
Valberedning: Christer Ljungquist  
  Richard Andersson  
  Anders Ericsson  

 

Funktionärer 2020:

Breddkommitté
Mats Bredfelt
Kyrre Thalberg 
Sara Snogerup Linse
Kristina Spångberg
Ann-Christin Larsson

Distributionsansvariga
Ingemar Svensson
Helge Helmersson

Hemsidesredaktör
Eva-Lotta Bengtslin

IT-kommitté
Malte Lennerstedt(Tekniskt underhåll av hemsidan samt Eventor)

Juniorkommitté
Kristina Spångberg
Ingela Andersson
Pontus Gustavsson

Kartförsäljning
Gert Nilsson

Kartkommitté
Michael Andersson
Kjell Björup 
Lars Harrie
Raul Hindov
Christer Ljungquist
Gert Nilsson
Ingemar Svensson
Richard Bengtsson
Tor Hellberg

Klädförsäljning
Aina Jeppsson (LOK kläder)
Anna Ljungqvist (Ullmax)

LOK-stödsansvarig
Aina Jeppsson (VT 2020)

LUEK (LOKs uttagnings- & elitkommitté)
Emelie Eklöf
Anna Hellner
Sara Snogerup-Linse
Hanna Modin
Pontus Gustavsson
Erik Schultz

Lundarundakommitté
Peter Bengtslin   
Inga Ljungquist
Christer Ljungquist
Per Svenningsson 
Richard Bengtsson

Marknads- och Sponsoransvarig
Niglas Rämmal
Christer Ljungquist  

Markägarkontakt
Annika Wigren (Skrylle)
VA Kant (Romeleåsen, Vomb)
Christer Ljungquist (Revinge)
VA Kant (Bosarp)
Richard Bengtsson (Lund stad)

Materialförvaltare
Robert Bertilsson
Jan Hansson
Martin Wigren
Marcus Henningsson
Martin Lindsjö

Mountainbike-O
Nils Pistora
Peter Hedberg
Annika Wigren 

Månadens Bana
Marie Grönlund
Rasmus Grönlund
Johan Gustafson

Naturpasset
Marie Grönlund 
Rasmus Grönlund
Christer Ljungquist 

Pre-O Ansvarig
Christer Ljungquist

Pressansvarig
Funktionen utgår, utses vid behov inför tävlingar mm

Redaktionskommitté Årsskrift
Annika Wigren
Martin Wigren
Petra Eklund
V A Kant

Skolkommitté
Stig Olsson
Jenny Gustavsson

Skåneledsansvarig
Göran Zaar

Sekretariatsgruppen
Gert Pettersson  (Datorer programvara)
Lars Harrie
Peter Bengtslin
Michael Andersson
Niklas Rystedt
Claes Linsefors
Petra Eklund

Standar- & Tältansvarig
Christer Ljungquist

Stugkommitté
Christer Ljungquist
Rikard Swedenborg

Träningskommitté
Eva-Lotta Bengtslin   
Petra Eklund
Pontus Gustavsson
Johan Gustafson
Fabian Ljungquist    
Mikael Nilsson
Magnus Wallenborg

Tävlingskommitté
Anna Ljungqvist
Michael Andersson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Ingemar Svensson
Jens Sörvik
Kristina Spångberg
Hanna Modin
VA Kant

Tävlingsstatistik
Björn Linse

Ungdomskommitté
Anna Andersson
Aina Jeppsson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Niglas Rämmal
Ing-Britt Swedenborg
Mats Ericsson
Lars Harrie
Catarina Hjelm
Karin Ringström
Marie Borggren
Ingrid Gustavsson
Tereza Planck
Pelle och Åsa Eneroth

Välkomstkommitté
Christer Ljungquist
Jenny Bredfelt
Ing-Britt Swedenborg

Uppdaterad: 20 FEB 2020 00:16 Skribent: Eva-Lotta Bengtslin

20170130_sponsorer

Sankt Hans eXtrem

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info