Hoppa till sidans innehåll

Poänglista


Resultat och poängräkning i Nattcupen 2009
(alla som arrangerat en etapp kommer att få dubbleräkna sina bästa poäng - detta är dock inte infört än)
Herrar lång     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Jens Sörvik Lunds OK 75 80 60       215
Fredrik Johansson Bredaryds SOK 80 100         180
Niklas Jönsson Lunds OK   90 75       165
Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 100   5       105
Harri Karlsson OK Denseln     100       100
Mattias Eriksson Lunds OK 90           90
Rasmus Grönlund Lunds OK     90       90
Erik Lundh OK Pan-Kristianstad   5 80       85
Peder Kock OK Pan-Kristianstad     70       70
Göran Sundblom Lunds OK     65       65
Håkan Grubb Malmö OK   5         5
Erik Memmi Halmstad OK 5           5
                   
Damer lång     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Sanna Linsefors Lunds OK   100 100       200
Anna Hellner Istrums SK 5           5
                   
Herrar mellan     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Olof Ståhl Lunds OK 70 75 70       215
Håkan Nilsson Malmö OK 55 65 65       185
Håkan Grubb Malmö OK 75   80       155
Carl Swedenborg Lunds OK   80 60       140
Gert Pettersson Lunds OK 60 70         130
Markus Nilsson OK Nackhe   100         100
Johan Aspegren OK Kontinent 100           100
Malte Lennerstedt Lunds OK     100       100
Fredrik Johansson Bredaryds SOK     90       90
Erik Nemmi Halmstads OK   90         90
Lars Harrie Lunds OK 90           90
Jalle Josefsson Lunds OK 80           80
Ulf Mattsson Malmö OK     75       75
Magnus Jonasson Malmö OK 65   5       70
Niklas Jönsson Lunds OK 5           5
Göran von Rosen Malmö OK 5           5
Peder Kock OK Pan-Kristianstad 5           5
Per Aspegren OK Kontinent 5           5
                   
                   
Damer mellan     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Hanna Modin Lunds OK 75 100         175
Mette Pilemand Malmö OK 80 90 5       175
Anna Ljungqvist Lunds OK   80 80       160
Sanna Linsefors Lunds OK 100           100
Maria Magnusson Sävedalens AIK     100       100
Anna Olsson Lunds OK 90           90
Louise Göthfors Göteborg-Majorna OK     90       90
Sieglinde Kundisch Lunds OK 70           70
Gunilla Persson Malmö OK 5           5
Annika Wigren Lunds OK 5           5
Lotta Linsefors Lunds OK   5         5
Maria Hammarstedt Lunds OK   5         5
                   
Herrar kort     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Christer Jönsson Lunds OK 90 90 90       270
Per Svenningsson Lunds OK 75 80 75       230
Rikard Swedenborg Lunds OK 70 65 65       200
Lars Johansson Malmö OK 45 70 55       170
Ivan Persson Malmö OK 55 60 50       165
Roland Akselsson Lunds OK 40 55 40       135
Hjalmar Wihlborg Malmö OK   75 60       135
Arne Persson Malmö OK 50   70       120
Benkt Anderson Lunds OK 100           100
Henrik Ewing Malmö OK   100         100
Roger Lindgren Klubblös     100       100
Sven-Erik Forsell Lunds OK   50 45       95
Ulf Minör Lunds OK 80           80
Jakob Viberg Klubblös     80       80
Anders Heyden Lunds OK 65           65
Tomas Vensryd Eslövs FK 60           60
Christer Ljungquist Lunds OK     5       5
Henrik Ewing Andrarums IF     5       5
Stig Olsson Lunds OK 5           5
                   
                   
                   
Damer kort     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Anna Sjöström Lunds OK 65 70 90       225
Ann-Kristin Sjöström OK Kompassen 80 60 65       205
Malin Malmberg Malmö OK 100 100         200
Pim Hedberg Lunds OK 75 80         155
Ingela Andersson Lunds OK 70 75         145
Britt Forsell-Pirozzi Lunds OK   65 80       145
Carolina Landin Malmö OK 60   75       135
Marie Fransson Lunds OK     100       100
Lotta Linsefors Lunds OK 90           90
Gunilla Persson Malmö OK   90         90
Karin Bredfelt Lunds OK     70       70
Kristina Hallander-Spångberg Lunds OK     60       60
Barbro Hugosson Lunds OK 55           55
Ing-Britt Swedenborg Lunds OK     55       55
                   
Herrar lätt     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Anton Hansson Lunds OK 100 100 100       300
Nils Swedenborg Lunds OK 90 5 90       185
Sedney Hugosson Lunds OK 80           80
Simon Werner Klubblös     80       80
David Sultan Klubblös     75       75
Rolf Spångberg Lunds OK     5       5
                   
Damer lätt     10nov 17nov 24nov 01dec 08dec   sammanlagt
Lovisa Wihlborg Malmö OK   100         100
Jenny Bredfelt Lunds OK     100       100
Cecilia Spångberg     90         90
Uppdaterad: 29 NOV 2009 23:44 Skribent: Malte Lennerstedt

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info