Hoppa till sidans innehåll

Poängställning Nattcupen 2011


Poängräkning i Nattcupen 2011

De 4 bästa poängen räknas i totalresultatet. Arrangörerna får dubbelräkna sitt bästa resultat, se resultat i fet stil. Poäng inom parentes är ej med i totalpoängen. Vid lika totalpoäng vinner den som har flest 100p, vid lika antal 100 p vinner den som har flest 90p, osv.

Är något fel i listan, kontakta Eva-Lotta på mail rok_lotta (at) hotmail (punkt) com

 

Det har varit mycket folk på årets nattcup vilket vi som varit arrangörer tycker är jätteskoj!

Tack till alla deltagare för att ni kom och sprang.

Prisutdelning med pris till segraren i varje klass är på Stallet efter träningen den 13 december.


 

Herrar lång     8-nov 15-nov 22-nov 29-nov 6-dec Totalt
Göran Sundblom Lunds OK 100 75   100* 100 375
Martin Wendt Lunds OK   70 90* 90   250
Peter Bengtslin Lunds OK   65 5 80 90 240
Gustaf Wennerberg Klyftamo   100 100 5   205
Andreas Eriksson Lunds OK   100*   100   200
Marcus Andersson Skåneslätten   90 90 5   185
Fredrik Johansson Bredaryd     80 5   85
Erik Alnervik HSOK   80       80
Kristian Soltez Lunds OK       75   75
Patrik Lindeberg Skåneslätten     70     70
Jonas Lindkvist Lunds OK 5       5 10
Felix Alnervik HSOK   5       5
Fajer Wennerberg Klyftamo     5     5
Magnus Härwell Eslövs FK     5     5
                 
Herrar mellan                
Fabian Ljungquist Lunds OK 65 80 100* 100   345
Jonathan Svensson Växjö 75   90 75 100 340
Mats Bredfelt Lunds OK 55 (45) 75 90 80 300
Johan Hagström Falkenberg   75 60 60 70 265
Anders Svensson Lunds OK 60 100     100* 260
Nils Pistora Lunds OK (35) 55 40 40 65 200
Samuel Tranemyr Lunds OK   90 50 50   190
Peder Kock Pan 90   5   90 185
Malte Lennerstedt Lunds OK     100 80   180
Olof Stål Lunds OK 50* 50 35 30   165
Gert Pettersson Lunds OK 45 40 55     140
Daniel Nilsson Skåneslätten     80 55   135
Jalle Josefsson Lunds OK 70   65     135
Anders Freij Lunds OK   35 45 45   125
Sebastian Wahlström Snättringe 50 70       120
Albin Svahn Främmestad     20 35 60 115
Marcus Andersson Skåneslätten 100         100
Anders Heyden Lunds OK   30 70     100
Jakob Viberg Klubblös       20 75 95
Rikard Swedenborg Lunds OK 30 5 30 20   85
Fredrik Johansson Bredaryd 80         80
Jonas Hammarskiöld Lunds OK       70   70
Adam Ekstedt P7 IF   65       65
Carl Swedenborg Lunds OK       65   65
Daniel Lundberg P7 IF   60       60
Magnus Wändel Lunds OK 25   25     50
Peter Bengtslin Lunds OK 40         40
Anders Frick Lunds OK       25   25
Fredrik Hjort HSOK     20 5   25
                 
Damer mellan                
Eva-Lotta Bengtslin Lunds OK 70 100   100* 100 370
Anna Ljungqvist Lunds OK 75 90 90 90   345
Jenny Björk Örkelljunga 80 5 100 100   285
Hanna Modin Lunds OK 65   80 80   225
Anna Olsson Lunds OK 90 90*       180
Emelie Eklöv Lunds OK 100         100
Sieglinde Kundisch Lunds OK         100 100
                 
Herrar kort                
Jonas Hammarskiöld Lunds OK 100 90 60   100 350
Jan Wahlström Snättringe 75 80 65   90 310
Olof Barr Skåneslätten (60) 75 70 90 75 310
Carl Rämmal Lunds OK 90 100   80   270
Anton Hansson Lunds OK 50 70     70 190
Arne Persson Malmö OK 40 55 25 70   190
Roland Akselsson Lunds OK 35 40 20   65 160
Henrik Ewing Tetra Pak       75 80 155
Christer Jönsson Lunds OK 45 60 50     155
Lars Johansson Malmö OK 55 50 35     140
Christer Ljungquist Lunds OK 30 35   65   130
Mattias Johansson Andrarum     100     100
Ola Renström Tetra Pak       100   100
Bert-Uno Nilsson Tetra Pak   65 30     95
Mix Andersson Lunds OK     90     90
Benkt Andersson Lunds OK 80         80
Håkan Grubb Malmö OK     80     80
Svante Lennerstedt Lunds OK     75     75
Peter Ohlsson Lunds OK 70         70
Ulf Minör Lunds OK 65         65
Ingemar Nilsson FK Åsen     55     55
Anders Johansson Lunds OK     45     45
Lars-Ivar Svensson Rehns BK   45       45
Hjalmar Wihlborg Malmö OK     40     40
                 
Damer kort                
Jenny Bredfelt Lunds OK (70) 75 80 70 100 325
Tova Hermodsson Lunds OK (70) 75 80 70 100 325
Ann-Kristin Sjöström Lunds OK 90   70 75 80 315
Anna Gjörup Klubblös 75 50 60 (45) 75 260
Kristina Spångberg Lunds OK 80 55   50 70 255
Anna Bredfelt Lunds OK 100   90     190
Pim Hedberg Lunds OK   100   90   190
Ing-Britt Swedenborg Lunds OK 60   65 60   185
Ingela Andersson Lunds OK   90   80   170
Marie Grönlund Lunds OK     100     100
Sieglinde Kundisch Lunds OK       100   100
Erika Rovina Skåneslätten   80 5     85
Cecilia Rämmal Lunds OK   75       75
Johanna Weidolf Eslöv   60       60
Cecilia Spångberg Lunds OK 5     55   60
                 
Herrar lätt                
Felix Gustafsson Lunds OK   90 100   100 290
Erik Jönsson Lunds OK 100         100
Nils Swedenborg Lunds OK   100       100
Edvin Vensryd Eslövs FK 90         90
Hadar Spuhr Lunds OK         90 90
Stig Olsson Lunds OK     90     90
                 
Damer lätt                
Gerit Pfuhl Lunds OK (100) 100 100 100 100 400
Aina Jeppsson Lunds OK   90 90 90 90 360
Susanne De Bourg Ronneby 90 75 80 70   315
Ruth Larsson Klubblös   80   75   155
Barbro Hugosson Lunds OK   70 75     145
Erika Rovina Skåneslätten       80   80
Uppdaterad: 12 DEC 2011 08:43 Skribent: Eva-Lotta

Postadress:
Lunds OK - Orientering
Box 2119
22002 Lund

Kontakt:
Tel: 046201639, 046143989
E-post: This is a mailto link

Se all info